Futsal: Portugalczycy za nami. Możemy być zadowoleni

Choć reprezentacja Polski w futsalu przegrała w drugim meczu z Portugalią 0:3, to więcej z całego zgrupowania można z pewnością wyciągnąć plusów, niż minusów – i to zarówno pod względem wynikowym, jak i kadrowym.

Ktoś może zadać pytanie, że jak po porażce 0:3 można być zadowolonym. Oczywiście, z samej przegranej nie można się cieszyć, ale już z całego zgrupowania jak najbardziej.

Przed dwumeczem nikt nie dawał bowiem Polakom szans. Graliśmy w końcu z aktualnymi mistrzami Europy. Miały być zatem dwa mecze, dwie wyraźne porażki i rozjazd do klubów. Był z kolei remis w pierwszym spotkaniu i porażka po walce w drugim starciu.

Jakby tego było mało gra defensywna, mimo trzech straconych bramek nie funkcjonowała wcale źle. W końcu dwie pierwsze bramki zostały stracone po strzałach z dystansu, w tym druga po rykoszecie, zaś trzecia została zdobyta po przedłużonym rzucie karnym.

Na plus można wspomnieć także wspomniane względy kadrowe. Bo choć w składzie zabrakło kontuzjowanego po pierwszym meczu Mikołaja Zastawnika, a na całym zgrupowaniu kapitana reprezentacji Michała Kubika oraz doświadczonych Dominika Soleckiego i Tomasza Luteckiego, to z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy, czy też ci nieco odkurzeni, którzy wykorzystali nieobecność innych.

Arkadiusz Szypczyński – bardzo dobry pierwszy występ okraszony bramką. Łukasz Błaszczyk – dobra zmiana za Michała Kałużę. Widać było, że nie robi na nim wrażenia ranga spotkania i głośno dyrygował zawodnikami z pola. Wymieniać można oczywiście dalej, bo byli jeszcze chociażby młody Sebastian Grubalski, czy też Michał Klaus i Mateusz Madziąg, którzy jeszcze rok temu walczyli o awans do STATSCORE Futsal Ekstraklasy, a o kadrze pewnie nawet nie myśleli.

Jeśli do tego grona wstawilibyśmy zatem tych doświadczonych graczy, wychodzi nam skład, który nie tyle może powalczyć o awans na mistrzostwa Europy, ale z pewnością to zrobi, bo też tym dwumeczem pokazał, że ma na to bardzo realne szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *