Porównano Kane’a do Lewandowskiego. “Jest bardziej wartościowy”

Harry Kane

Zdj. Bayern Monachium

W Bayernie Monachium przestano tęsknić za Robertem Lewandowskim. Harry Kane znakomicie wkomponował się w nowy zespół.

Odejścia Kane’a z Tottenhamu Hotspur spodziewano się od dłuższego czasu. Choć napastnik był mocno związany z londyńskim klubem, to brakowało mu sukcesów i sięgnięcia po trofea. Mimo to wybór nowego pracodawcy 30-latka co najmniej był zaskakujący. Wydawało się, że przeniesie się do innego, wielkiego klubu w Anglii. Tymczasem latem postawił na Bayern Monachium, który wyłożył wielką gotówkę i długo negocjował z Tottenhamem. To pokazywało determinację mistrzów Niemiec, by sfinalizować transakcję i pozyskać klasowego napastnika, którego brakowało w sezonie 2022/23.

Inwestycja “Bawarczyków” szybko zaczęła się spłacać. Tylko w Bundeslidze po dziesięciu kolejkach Kane ma na koncie już piętnaście trafień. Do tego dorzucił pięć asyst. Jeżeli utrzyma tempo, to jest wielce prawdopodobne, że pobije rekord Roberta Lewandowskiego. Zaledwie po jednym sezonie!

No i właśnie. Coraz częściej Kane jest porównywany do “Lewego”, który przez wiele lat pobytu w Monachium wyrósł na jedną z ikon klubu. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że reszta zawodników miała uznawać Roberta… za egoistę. Szczególnie pod koniec jego pobytu w Niemczech miał mocno narzekać i być zbyt irytujący. Dla porównania to Kane jest uważany za bardziej otwartą i przyjacielską osobowość. To ma tłumaczyć, dlaczego Harry tak szybko i tak dobrze odnalazł się w Bayernie.

Źródło: Sport1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x