Wyraźna porażka Pogoni Szczecin z Broendby

Broendby - Pogoń Szczecin

Brøndby IF

Pomimo całkiem udanego początku błędy w obronie wpędziły Pogoń w kłopoty, z których nie była już w stanie się wydostać. Szczeciński klub uległ wysoko duńskiemu Broendby.

Piłkarze Pogoni Szczecin nieźle weszli w mecz, lecz już w 17 minucie błąd popełnił bramkarz, Sante Stipica – jego nieprecyzyjne podanie przeciął napastnik rywali, co zmusiło Benedicta Zecha do interwencji, która z kolei spowodowała rzut karny zamieniony na bramkę. W 33 minucie źle do przerzutu piłki zabrał się Mata, co znów zostało skrzętnie wykorzystane przez Hedlunga. W drugiej połowie Duńczycy potwierdzili, że są lepszym zespołem, dorzucając do ostatecznego wyniku kolejne dwie bramki – strzelali Kvistgaarden i Divkovic. Bramka tego pierwszego została uznana mimo faktu, że był na pozycji spalonej (w meczach eliminacji nie ma VAR-u). Niezależnie od tego Pogoń przegrała wyraźnie i musi pożegnać się z europejskimi pucharami.

Broendby, Stadion Broendby, 28.07.2022, 20:00

Vroendby IF – Pogoń Szczecin, 4:0

1:0 Hedlund 17′ (k)

2:0 Hedlund 33′

3:0 Kvistgaarden 52′

4:0 Divkovic 62′

Żółte kartki: Kamil Drygas 12′, Kamil Grosicki 29′, Sebastian Kowalczyk 56′ (Pogoń Szczecin)
Czerwone kartki:  brak

Broendby IF: Mads HermansenBlas Riveros, Kevin Tshiembe, Sigurd Rosted, Sebastian Sebulonsen (Henrik Heggheim 75′) – Christian Cappis, Josip Radošević (Mathias Greve 75′), Oscar Schwartau (Marko Divkovic 46′), Anis Ben Slimane (Joe Bell 61′) – Mathias Kvistgaarden, Simon Hedlund (Peter Bjur 75′)

Pogoń Szczecin: Dante StipicaLuís Mata (Michał Kucharczyk 60′), Mariusz Malec, Benedikt Zech, Jakub Bartkowski – Damian DąbrowskiKamil Grosicki (Mariusz Fornalczyk 72′), Sebastian Kowalczyk (Kacper Smoliński 82′), Kamil Drygas (Vahan Bichakhchyan 46′), Jean CarlosLuka Zahović (Pontus Almqvist 60′)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.