Porażka Korony Kielce z pierwszoligowcem

Korona Kielce poniosła wysoką porażkę z Puszczą Niepołomice (1:4). W pierwszym meczu sparingowym “złocisto-krwiści” nie byli wstanie przeciwstawić się rywalowi. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Cebula. W Koronie testowani byli 27-letni Milan Radin z kazachskiego FK Aktobe oraz czeski napastnik Uros Djuranović z Dukli Praga.

21.06.2019, mecz towarzyski, Kielce

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 1:4 (0:2)

Marcin Cebula 71’ – Przemysław Sajda 28’, zawodnik testowany 35’, Wiktor Żytko 58’, Bartosz Widejko 78′.

Korona (I połowa): Kukić – Kosakiewicz, Pierzchała, Bujak, Kordas – Pućko, Gnjatić, Piróg, Sowiński (Długosz 30′), Jukić – Papadopulos

Puszcza (I połowa): Górski – Klimek, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Nowak, Sajdak, Uwakwe, Szczepaniak, Tomalsko – Mykyta

Korona (II połowa): Kozioł – Szymusik, Kovacević, Marquez, Gardawski – zawodnik testowany, Żubrowski, Sewerzyński, zawodnik testowany (74′ Długosz), Cebula – Brown Forbes

Puszcza (II połowa): Przybysz – Furtak, Czarny, Barków, Widejko, Żurek, Deperasiński, Kotwica, Stefanik, Żytek, Orłowski