Porażka Barcelony, bezcenne trzy punkty Celty

Dzięki pokonaniu Blagurany Celta Vigo jest coraz bliżej uniknięcia spadku.

Twitter Celta

Celta Vigo pokonała na własnym stadionie FC Barcelonę 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Maxi Gomez oraz Iago Aspas. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Galicji wykonała ogromny krok w kierunku pozostania w La Liga.

Barcelona pod nieobecność swoich największych gwiazd nie prezentowała zbytnio porywającego futbolu. W dodatku już w 5. minucie spotkania z kontuzją zszedł z boiska Ousmane Dembele. Co prawda Katalończycy kontrolowali grę w pierwszej połowie, ale nie potrafili zamienić tego na dogodne sytuacje pod bramką Celty. Gospodarze natomiast nie wyglądali na drużynę, która ma nóż na gardle i desperacko walczy o utrzymanie w Primera Division.

Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie, gdzie to właśnie Aspas i spółka przejęli inicjatywę. W 50. minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował Araujo, ale analiza VAR wykazała, iż znajdował się on na minimalnym spalonym. Nie zatrzymało to jednak starań podopiecznych Frana Escriby w walce o zdobycie gola. Napór się opłacił, bo w końcu po dośrodkowaniu Bodebouza znakomicie między Vidala oraz Umtitiego wszedł Maxi Gomez i strzałem w stylu Luisa Suareza umieścił piłkę w siatce.

Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Iago Aspas, który bez problemu zamienił rzut karny na bramkę. Pokonanie Barcelony pozwala Celcie uciec od strefy spadkowej i coraz poważniej myśleć o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej.