LOTTO Ekstraklasa: Piast wygrywa w Warszawie

Piast pokonał Legię i nadal walczy o mistrzostwo.

Gerard Badía / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Piasta Gliwice wygrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0 i nadal liczą się w walce o tytuł mistrzowski. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Gerard Badía.

Ten mecz mógł zadecydować o mistrzostwie Polski, jeśli Legia zgarnęłaby dziś komplet punktów to odskoczyłaby grupę pościgową. Natomiast jeśli to Piast pokonałby Legionistów to przeskoczyłby w tabeli Lechię, a do Legii traciłby tylko oczko.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 3. minucie. Jeden z graczy Piasta dośrodkował w pole karne, tam z pierwszej piłki strzelał Patryk Dziczek, ale Radosław Cierzniak pewnie złapał piłkę. Następna ofensywna akcja gości zakończyła się bramką. Martin Konczkowski posał futbolówkę w pole karne, tam z woleja uderzył Gerard Badía i nie dał szans bramkarzowi. Okazję na bramkę wyrównującą miał Michał Kucharczyk, który strzelał sprzed pola karnego jednak znacznie się pomylił. W 38. minucie blisko bramki był Carlitos, gracz Legii uderzał z ostrego kąta, lecz František Plach świetnie interweniował. W końcowych minutach ponownie gola mógł strzelić Kucharczyk, tym razem trafił w słupek. Do przerwy Legia przegrywała z Piastem 0:1.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Kasper Hämäläinen, ale Plach świetnie interweniował po jego strzale. Okazje na podwyższenie prowadzenia mieli też goscie. Z dystansu uderzył Tom Hateley, ten strzał kapitalną interwencją zatrzymał Cierzniak. Do remisu mógł doprowadzić Iuri Medeiros, lecz jego strzał był za słaby by zaskoczyć Placha. Piast w drugiej połowie głównie się bronił, ale wyprowadzał groźne kontry, po jednej z nich Joel Valencia obił słupek. W końcowych minutach meczu Legia miała jeszcze jedną okazję. Sprzed pola karnego potężnie uderzył Remy, lecz Plach kapitlaną interwnencją zbił piłkę do boku. Ostatecznie Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 0:1.

04.05.2019, 34. kolejka LOTTO Ekstraklasy, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Gerard Badía 14′

Legia: Radosław Cierzniak – Marko Vešović, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha – André Martins, Domagoj Antolić (Miroslav Radović 84′), Michał Kucharczyk (Iuri Medeiros 46′), Kasper Hämäläinen, Sebastian Szymański – Carlitos

Piast: František Plach – Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski – Mikkel Kirkeskov, Tom Hateley, Gerard Badía (Patryk Sokołowski 80′), Joel Valencia, Patryk Dziczek – Piotr Parzyszek (Paweł Tomczyk 68′)

Żółte kartki: Luis Rocha, Marko Vešović, André Martins – Tom Hateley

Sędzia: Szymon Marciniak