Ponad 40 tysięcy kibiców zasiądzie na trybunach podczas Lech-Legia, zapowiada się rekord frekwencji

bulgarska.pl

Już ponad 40 tysięcy widzów zasiądzie na trybunach stadionu w Poznaniu, aby obejrzeć jeden z najbardziej ekscytujących meczów T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy tamtejszym Lechem, a warszawską Legią. 22 marca na trybunach obiektu przy Bułgarskiej może paść rekordowa frekwencja w trwającym sezonie ligi polskiej. Władze klubu spodziewają się jednak kompletu widzów na mieszczącym 43 090 osób stadionie.

Od dawna rywalizacja Lecha ze stołeczną Legią jest określana jako szlagier polskich rozgrywek piłkarskich. W Poznaniu od wielu lat mecze z jednym z największych rywali przyciągają dużą publiczność, w trakcie spotkania obiekt przy Bułgarskiej do ostatniego krzesełka wypełnia się kibicami. Nie inaczej będzie już za dziesięć dni, kiedy poznaniacy w roli gospodarza podejmą obecnego lidera tabeli T-Mobile Ekstraklasy, bo od soboty rano, kiedy rozpoczęła się sprzedaż wejściówek wyprzedano już prawie 40 tysięcy, a do końca sprzedaży pozostało jeszcze wiele dni. Jak przewidują kibice oraz władze klubu z Wielkopolski, stadion przy ulicy Bułgarskiej 22 marca wypełni się niemalże w całości.

Dynamika sprzedaży przerosła oczekiwania chyba wszystkich. Każdego dnia sprzedawaliśmy od 4 do ponad 6 tysięcy biletów, a pula niemalże wyczerpała się na dwanaście dni przed spotkaniem – mówił w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego rzecznik prasowy Lecha Poznań Łukasz Borowicz. Dodał również, że z okazji meczu rocznicowego zapowiada się ogrom atrakcji dla widzów na trybunach.

Otwarta sprzedaż biletów na mecz przy ul. Bułgarskiej rozpoczęła się w sobotę rano po wygranym przez Kolejorz 2:0 meczu z Jagiellonią. Mimo wysokich cen, jakie ustawili organizatorzy, w ciągu pierwszego dnia sprzedanych zostało 10 tysięcy wejściówek. Pięć dni później zostały tylko pojedyncze bilety. Według przewidywań organizatorów meczu, obiekt w Poznaniu będzie wypełniony prawie w całości, a na trybunach znajdzie się aż 40 tysięcy widzów, w tym grupa 2200 kibiców z Warszawy.

Najwyższą frekwencję w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy odnotowano podczas meczu krakowskiej Wisły z Legią Warszawa. Wówczas na trybunach zasiadło 31 289 widzów. Przy Bułgarskiej największą ilością kibiców obecnych na stadionie było 18 717 podczas meczu z beniaminkiem, GKS-em Bełchatów.

Obecnie w tabeli Ekstraklasy liderem jest Legia, która zgromadziła 45 punktów. Wicelider, Lech Poznań traci do niej pięć punktów.

foto: bulgarska.pl

źródło: PS, EurosportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.