Polska zagra w barażach MŚ 2014!?

Piłkarska reprezentacja Polski zagra w barażach do przyszłorocznego brazylijskiego Mundialu. Drodzy czytelnicy, pewnie pomyślicie, że za bardzo słońce mnie przygrzało i straciłem rozum podczas wakacji, ale zapewniam, że nie. Nadal myślę trzeźwo i nadal jestem krytykiem drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika, ale obiektywnie analizując terminarz oraz tabelę grupy H wyciągnąłem wnioski.

Już jutro na Stadionie Narodowym biało-czerwoni rozegrają dobrze nam znany „mecz o wszystko” z Czarnogórą, a cztery dni później zmierzą się na wyjeździe z dostarczycielem punktów, San Marino. Z San Marino, drużyną, która w eliminacjach jeszcze nie zdołała strzelić gola powinna sobie poradzić nawet reprezentacja w krajowym składzie. Z kolei „Gwiazdeczki z zagranicy” jeśli mają jaja, to niech na nich staną (jeśli ma to pomóc) i wygrają z krajem, który ma mniej mieszkańców od naszej stolicy.

Jeżeli Polacy wygrają oba wrześniowe spotkania, to bez oglądania się na rywali zagrają w barażach o Mundial. I nawet ostatni eliminacyjny mecz na Wembley z Angolami mogą przegrać, ale pod jednym warunkiem. Warunek jest zwycięstwo cztery dni wcześniej, 11 października z Ukrainą tak jak to zrobili ich starsi koledzy pod wodzą Jerzego Engela w 2000 roku. Przypomnę, że wtedy też Ukraińcy byli faworytami, a jak to się skończyło doskonale wiemy (młodszych odsyłam do historii).

Niech Biało-czerwone Orły rozwiną swoje skrzydła i niech się wzbiją na maksymalny poziom ambicji, walki i agresji i zagrają w listopadowych barażach, bo jeśli nie teraz, kiedy mają tak łatwą grupę i prosta drogę, to kiedy?

 

źródło: własne/www.okiemkibica.cba.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.