Reprezentacja Polski U-21 pod wodzą Marcina Dorny zremisowała z reprezentacją Szwecji U-21 (2:2) na MME 2017. Oznacza to, że Polacy mają jedynie teoretyczne szanse na awans do półfinałów.

Selekcjoner Polaków dokonał dwóch zmian w porównaniu do pierwszego starcia ze Słowacją. W miejsce kontuzjowanego Bartosza Kapustki pojawił się Łukasz Moneta, zaś Patryka Lipskiego zastąpił Dawid Kownacki. Marcin Dorna trafił w “10” stawiając na zawodnika chorzowskiego Ruchu. Skrzydłowy od pierwszych minut był efektowny i efektywny. W 6. minucie zdobył bramkę po świetnej akcji Dawida Kownackiego. Polacy po pierwszym kwadransie oddali pole gry rywalom. Demony przeszłości powróciły potem. Do wyrównania doprowadził Carlos Strandberg, a następnie wynik spotkania podwyższył strzałem głową Larsson. W 90. minucie sfaulowany w polu karnym został rezerwowy Krzysztof Piątek, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Kownacki.

W czwartek ekipa Marcina Dorny zmierzy się w Kielcach z niezwykle silną reprezentacją Anglii. Szwedzi o awans z grupy powalczą ze Słowakami.

Polska U-21 – Szwecja U-21 2:2 (1:2)
Moneta 6′, Kownacki 90+1 – Strandberg 36′, Larsson 41′

Polska: U-21: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński – Linetty, Dawidowicz (88. Piątek) – Frankowski, Kownacki, Moneta (74. Lipski) – Stępiński (58. Niezgoda)