Polscy snajperzy strzelają za granicą

Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek wpisali się dziś na listę strzelców w swoich klubach. Trafienie tego pierwszego pomogło Anderlechtowi wygrać spotkanie z Charleroi, zaś ten drugi dał wygraną Broendby Kopenhaga nad AaB Aalborg.

Od kiedy Łukasz Teodorczyk zmienił Dynamo Kijów na Anderlecht Bruksela coraz częściej daje o sobie znać. Tym razem zdobył bramkę dla Fiołków w spotkaniu 6. kolejki ligi belgijski. Teo w 57. minucie wyrównał stan rywalizacji na 1:1, a ostatecznie jego klub wygrał 3:2 z Charleroi. Zdobyte trzy punkty na własnym boisku pozwoliły stołecznej drużynie wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. Z kolei Teodorczyk jest najskuteczniejszym strzelcem ligi, jak i swojego klubu. Ma na koncie już cztery bramki.

Z kolei Kamil Wilczek został zdobywcą jedynej bramki w meczu pomiędzy Broendby Kopenhaga i AaB Aalborg. Polski napastnik wpakował piłkę do siatki już w 8. minucie, a wynik nie uległ zmianie. Po tym zwycięstwie Brondby pozostaje na pozycji lidera ligi duńskiej, a Kamil Wilczek zgromadził na swoim koncie pięć bramek i jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w całej lidze.