Polacy znowu zagrają na Wembley

Red Letter Days Nowe Wembley

W wyjazdowym meczu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną narodową Anglii na Wembley Stadium. Spotkanie zaplanowane jest na 31 marca.

Oczywiście, najsłynniejszy występ Polaków na Wembley, to ten z 1974 roku. Pamiętny mecz eliminacji do Mistrzostw Świata, kiedy to nasza reprezentacja zremisowała z Anglikami 1:1, zapewniając sobie dzięki temu miejsce na największej futbolowej imprezie. Każdy fan polskiej piłki nożnej na pewno kojarzy z tego spotkania świetne interwencje Jana Tomaszewskiego oraz bramkę Jana Domarskiego. “Mecz na Wembley” przeszedł do historii naszej drużyny narodowej jako wielki sukces.

Polscy piłkarze będą mieli szansę na nowo zabłysnąć na legendarnym stadionie już 31 maca. Właśnie tego dnia zespół Paulo Sousy zmierzy się z Anglikami w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2022. Będzie to pierwszy duży sprawdzian nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. W tym samym momencie Portugalski selekcjoner po raz pierwszy zderzy się z legendą Kazimierza Górskiego i jego “Orłów”. Jednak pod znakiem zapytania nadal stoi obecność kibiców na trybunach. Nie wiadomo, ilu fanów będzie mogło na żywo wspierać swoje drużyny, lub czy ktokolwiek  zostanie wpuszczony na obiekt.

Przed tym spotkaniem, reprezentację Polski zmierzy się z narodowymi drużynami Węgier oraz Andory. Mecz rewanżowy z Anglikami odbędzie się ósmego września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *