Polacy niepokonani od 4 spotkań

Mimo, że mam już trójkę na przodzie, to nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatnio oglądałem polski zespół, który w czterech kolejnych meczach nie przegrał w ekstraklasie.  Ba, nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatni raz oglądałem polski zespół grający ekstraklasie! Pomyślicie, że zgłupiałem? Nie, nic takiego. Pisząc “polski zespół” mam namyśli drużynę. Drużynę, w której grają sami Polacy.  Domyślacie się o jakim klubie mowa?

Jedynym  klubem z T-Mobile Ekstraklasy, który od 4 kolejek nie ma w kadrze żadnego obcokrajowca jest Ruch Chorzów! Z “Niebieskimi” po klęsce w Białymstoku nie tylko pożegnał się trener Zieliński, ale i jedyny cudzoziemiec, Czech Pavel Sultes. Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale jedno jest pewne. Odkąd w drużynie z ulicy Cichej grają sami Polacy, odtąd drużyna nie poniosła jeszcze porażki. Co prawda na stanowisku trenerskim Zielińskiego zastąpił Słowak Jan Kocian, ale przecież trenerzy nie grają.

Drugim aspektem, który mnie cieszy, to fakt, że średnia wieku piłkarzy występujących w wygranym meczu 11 kolejki wyniosła 27 lat i dwa miesiące (czterech na czternastu piłkarzy przekroczyło trzydziestkę).


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *