sporting.pt

Sporting Lizbona wygrał 5:1 z FCSB i zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W 13. minucie zamieszanie po rzucie z autu, Doumbia najlepiej się odnalazł w polu karnym i wyprowadził Sporting na prowadzenie. Na odpowiedź Rumunów nie musieliśmy długo czekać, w 20. minucie Maranhao dobił strzał Alibeca i mieliśmy ponownie remis, który jednak promował Portugalczyków.

W 60. minucie ponownie Sporting był na prowadzeniu. Nie porozumienie pomiędzy Larie i Florinem, wykorzystał   Bruno Fernandes. Kilka minut później podwyższył strzałem zza 16 Gelson Martins i, już wtedy było wiadome, że drużyna ze stolicy Portugalii awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik podwyższył Bas Dost, a ustalił Battaglia.

FCSB 1:5 Sporting Lizbona