Pogoń zremisowała w sparingu z wicemistrzem Grecji

Zvonimir Kożulj, Marko Vesović / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowe popołudnie w Gniewinie Pogoń Szczecin zagrała bardzo wartościowy sparing z wicemistrzem Grecji – Olympiakósem Pireus. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Trener Pogoni Kosta Runjaić od pierwszej minuty postawił na chyba najmocniejsze zestawienie. W wyjściowym składzie znalazły się trzy nowe nabytki Szczecinian – Dante Stipica, Benedikt Zech oraz Kóstas Triantafyllópoulos. Po przerwie na boisku pojawili się także m.in. testowany Igor Łasicki, w sprawie którego Pogoń negocjuje warunki transferu definitywnego z Napoli. Dla Pogoni dzisiejszy sparing, rozgrywany w Gniewinie, był trzecim w letnim okresie przygotowawczym. Najpierw Pogoń wygrała 3:0 z trzecioligowym Chemikiem Police, a w ostatnią sobotę zremisowali 1:1 z pierwszoligową Wartą Poznań.

Olympiakós jest jednym z najpopularniejszych greckich klubów. W poprzednim sezonie greckiej ekstraklasy zdobyli wicemistrzostwo kraju, ulegając jedynie PAÓK-owi Saloniki z Karolem Świderskim w składzie. Druga pozycja w tabeli daje podopiecznym Pedro Martinsa prawo startu w eliminacjach Ligi Mistrzów. W drugiej rundzie ścieżki niemistrzowskiej grecki zespół zmierzy się z czeską Viktorią Plzeň (dzisiaj przegrali w Warce 0:3 z Legią Warszawa).

Grecy postanowili przygotowywać się do nowego sezonu w Polsce. Prócz dzisiejszego sparingu z Pogonią, w najbliższych dniach zmierzą się także z Lechią Gdańsk (3 lipca, godz. 17:00, Stadion Energa Gdańsk) i Jagiellonią Białystok (5 lipca, godz. 17:00, Sulejówek). Prócz tego, w sobotę Olympiakós zagra w Polsce z Hapoelem Beer Szewa – trzecim zespołem poprzedniego sezonu izraelskiej ekstraklasy. W dzisiejszym spotkaniu Grecy testowany był m.in. Mathieu Valbuena, który poprzedni sezon spędził w tureckim Fenerbahçe.

Sparing rozpoczął się bardzo korzystnie dla Pogoni, która już w 19. minucie objęła prowadzenie. Dośrodkowanie Zvonimira Kožuljego wykorzystał celnym strzałem głową Iker Guarrotxena. Po stracie bramki Grecy starali się jeszcze przed przerwą wyrównać straty, lecz niewiele z ich starań wynikało. W pierwszej części meczu Kožulj jeszcze dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza rywali, lecz Kóstas Tzolákis nie popełnił błędu.

Po przerwie, w 60. minucie meczu Pogoń wymieniła całą jedenastkę i na boisko wyszedł nieco słabszy skład. Szybko przyniosło to konsekwencje. W 65. minucie spotkania stan meczu wyrównał Giánnis Massoúras. W końcówce spotkania młodzi zawodnicy Pogoni próbowali jeszcze zagrozić wyżej notowanym rywalom, lecz mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Sztab szkoleniowy Pogoni w trwającym okresie przygotowawczym zaplanował jeszcze trzy sparingi. W najbliższą niedzielę zmierzą się z Arką Gdynia, 3 lipca zagrają z Hapoelem Beer Szewa, a tuż przed ligą zmierzą się z holenderskim Vitesse.

Pogoń Szczecin – Olympiakós SFP (Grecja) 1:1 (1:0)