Pogoń z kolejnymi zerwanymi więzadłami

Kamil Gieroba


Zerwanie więzadeł krzyżowych staje się w ostatnim czasie plagą w Ekstraklasie. Po poważnych kontuzjach Rafała Wolskiego i Igora Łasickiego pech przytrafił się młodemu zawodnikowi Pogoni Szczecin, Marcelowi Wędrychowskiemu. Pomocnik urazu doznał na wtorkowym treningu.

Powrót po dość długiej przerwie od piłki zdecydowanie nie służy zawodnikom. Liczne mniej lub bardziej poważne urazy dotykają wszystkie kluby Ekstraklasy. O ogromnym pechu może mówić Pogoń Szczecin. W ciągu tygodnia aż dwóch zawodników “Portowców” wypadło z gry na pół roku. Pierwszy więzadło krzyżowe zerwał Igor Łasicki, a teraz ten nieszczęście dopadło młody talent ze Szczecina, Marcela Wędrychowskiego.

W piątek piłkarz przejdzie operację. Przeprowadzi ją klubowy lekarz, Bartosz Paprota, dla którego będzie to drugi zabieg rekonstrukcji więzadeł w ciągu tygodnia. Tak skomentował całą sprawę:

– Niestety, w przypadku Marcela doszło do takiego samego urazu, czyli zerwania więzadła krzyżowego przedniego. W piątek będzie przechodził zabieg. Do obu kontuzji doszło w kontakcie z innym zawodnikiem. To duży pech

Wędrychowski wystąpił dwukrotnie w tym sezonie – z Koroną (0:1) i Rakowem (0:0). Jest dużą nadzieją kibiców Pogoni, którzy widzą w nim przyszłą gwiazdę drużyny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.