Pogoń Szczecin szuka wzmocnień. Padło ciekawe nazwisko

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin w tym sezonie zaskakuje obserwatorów polskiej ekstraklasy. Ekipa prowadzona przez Kostę Runjaicia zasiadła na fotelu lidera i nie zamierza go szybko opuszczać. W Szczecinie zdają sobie sprawę z tego, że drużyna potrzebuje wzmocnień. Ciekawe nazwisko podał Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty.

Dziennikarz wymienionego portalu przekonuje, że Pogoń Szczecin mocno zainteresowała się środkowym pomocnikiem Hamzą Barrym, który do niedawna występował w chorwackim Hajduku Split. Gambijczyk kilka lat temu był blisko Evertonu, ale na przeszkodzie stanęły kwestię związane z pozwoleniem na pracę.

Ostatecznie klub z niebieskiej części Liverpoolu zrezygnował z przeprowadzenia tego transferu. Warto zaznaczyć, że kwota o jakiej wówczas się mówiło, to około 5 milionów funtów. Dziś Hamza Barry jest w zupełnie innym położeniu i ten fakt próbuje wykorzystać Pogoń. Urodzony w Banjulu piłkarz od kilku miesięcy pozostaje bez klubu, a do tego leczy zerwane wiązadła w kolanie. Jak piszę Piotr Koźmiński, fakt świadomości o tej kontuzji nie przeszkadza ludziom odpowiedzialnym za transfery w Pogoni.

Jako, że zawodnik nie jest związany umową z żadnym klubem, to na ewentualne badania można poczekać aż do wyleczenia kontuzji. I taki plan mają w szczecińskim klubie. Jednak jak podano dalej – zainteresowanie tym piłkarzem wyraża nie tylko Pogoń Szczecin. Mówi się również o innym polskim zespole, a także o zdecydowanie bogatszym Los Angeles Galaxy. Koźmiński przekonuje jednak, że “Portowcy” nie stoją na straconej pozycji.

Sam Hamza Barry grał w takich klubach jak Valletta FC, Apollon Limassol, Maccabi Netayna, Hapoel Tel Aviv czy wreszcie Hajduk Split. I to we wspomnianym wyżej klubie zagrał najwięcej meczów. W barwach zespołu ze Splitu, reprezentant Gambii rozegrał 133 mecze, w których zdobył 10 goli i zanotował 11 asyst. Natomiast w kadrze Gambii zagrał do tej pory 13-krotnie. Jeżeli doszłoby do tego transferu, to pokazałoby jakie zamiary mają władze klubu ze Szczecina.

PKO Ekstraklasa: Piast ponownie zastopował Pogoń


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *