Pogba zakończy karierę reprezentacyjną? Jest odpowiedz zawodnika

Paul Pogba

Zdjęcie: https://www.touchlinefracas.co.uk/


Zdaniem angielskich mediów, Paul Pogba zakończy reprezentacyjną karierę. Powodem decyzji piłkarza są słowa prezydenta Francji Emmanuela Macronna, który stwierdził, że islam jest źródłem międzynarodowego terroryzmu. Do całej sytuacji odniósł się sam zainteresowany. 

W ubiegłym tygodniu nauczyciel jednego z francuskich gimnazjów Samuel Paty został napadnięty w drodze do domu i brutalnie zamordowany w akcie islamskiego terroryzmu. Makabryczna zbrodnia poruszyła cały kraj. Ludzie wychodzili na przedmieście swoich miast, modląc się o zbawienie dla 47-letneigo nauczyciela. Do całej sytuacji odniósł się prezydent Francji Emmanuel Macronn, który stwierdził, iż był to islamski atak terrorystyczny, oraz że islam jest źródłem międzynarodowego terroryzmu. Francuski rząd zdecydował także o uhonorowaniu zabitego nauczyciel Narodowym Orderem Legii Honorowej, najważniejszym odznaczeniem w kraju.

Słowa prezydenta zabolały jedną z gwiazd piłkarskiej reprezentacji Francji, Paula Pogbę, który jest wyznawcą islamu. Jak donoszą dziennikarze portalu „The Sun”, wypowiedz Macronna, była motywacją Pogby do zaprzestania gry w drużynie narodowej. Piłkarz Manchesteru United uznał to za obrazę dla niego i dla francuskich muzułmanów.

27-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprzeczył i zdemontował medialne doniesienia.

Paul Pogba w seniorskiej reprezentacji Francji zadebiutował 22 marca 2013 roku, w meczu eliminacji mistrzostwa świata z Gruzją (3:1). W drużynie trójkolorowych wystąpił łącznie w 72 spotkaniach. Strzelił 10 bramek i dołożył  do tego 7 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.