Oficjalnie: Kolejne zakażenia koronawirusem w Milanie

Ibrahimović

acmilan.com


AC Milan poinformował o wykryciu kolejnych pięciu osób w swoich szeregach zakażonych koronawirusem.

Fatalne wieści płyną z San Siro. AC Milan poinformował, iż przeprowadzone testy na obecność wirusa Sars-Cov-2 w organizmie wśród piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego dały pięć wyników pozytywnych. Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u bramkarza Gianluigiego Donnarummy, skrzydłowego Jensa Pettera Hauge oraz trzech innych członków zespołu. „Pozytywne” osoby zostały  odizolowane od reszty zespołu i przebywając na domowej kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze i przechodzą chorobę bezobjawowo.

 – AC Milan informuje, że wyniki otrzymane zeszłej nocy z laboratorium wykazały pozytywny wynik wymazu Gianluigiego Donnarummy, Jensa Pettera Hauge i trzech innych członków zespołu. Wszyscy są bezobjawowi, zostali natychmiast odizolowani w domu i poinformowane zostały o tym lokalne władze sanitarne. Dzisiaj, zgodnie z protokołem, cała grupa została ponownie przetestowana i nie wykryto żadnych nowych pozytywnych wyników – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Absencja Gianluigiego Donnarummy jest bez wątpienia poważnym problemem Stefano Pioliego. 56-letni szkoleniowiec w najbliższych spotkaniach będzie musiał postawić na jednego z dublerów. Do swojej dyspozycji ma 30-letniego Antonio Donnarummę oraz cztery lata starszego Cipriana Tatarusanu.

Nie są to pierwsze przypadki zakażen na Covid-19 w szeregach mediolańskiego klubu. Wcześniej walkę z koronawirusem wygrali Zlatan Ibrahimović, Leo Duarte i Matteo Gabbia.

Poniedziałkowy mecz Milanu z AS Romą nie jest zagrożony.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.