Podział punktów na Stadio Franchi

atalanta.it

Fiorentina na własnym boisku zremisowała 1:1 z Atalantą Bergamo. Goście cały czas czekają na wyjazdowe zwycięstwo.

Lepiej mecz weszli podopieczni Gian Piero Gasperiniego, ale strzał Kurtića powędrował nad bramką Sportiello. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, długie podanie do Chiesy, Włoch zastawił się z piłką i posłał piłkę w okienko. Do przerwy drużyną, która była przy piłce byli zawodnicy z Bergamo, ale nie odzwierciedliło się to na gole.

Druga połowa to popis gry Atalanty. W 50. minucie Ilicić minimalnie pomylił się z rzutu wolnego. W 62. minucie wydawało się, że goście mają idealną szansę na wyrównanie. Pezzella sfaulował w polu karnym Gomeza i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów strzał Gomeza kapitalnie obronił Sportiello. Gdy wydawało się, że Atalanta, już nie zdoła strzelić bramki to strzał rozpaczy zza “16” oddał Freuler, co najważniejsze skuteczny i uratował punkt Atalancie.