Podsumowanie Tygodnia: 14.10.2013 – 20.10.2013

Cudu nie było, koniec ery Fornalika, oraz pierwsza porażka Wisły Kraków w T-Mobile Ekstraklasie. To najważniejsze wydarzenie w minionym tygodniu.

Polska reprezentacja z godnie z przewidywaniami przegrała w ostatnim meczu eliminacyjnym do MŚ 2014. Biało-czerwoni mimo dobrej gry i niemal 100% sytuacji bramkowych nie potrafili sprawić niespodzianki i polegli z Anglikami na Wembley 2:0. To spotkanie było ostatnim w roli selekcjonera Waldemara Fornalika. Jego dorobek nie powala na kolana. Kadra za jego kadencji wygrała 8 razy, 4 zremisowała i 6 razy poniosła porażkę. Imponująco nie jest, tym bardziej jak przypomnimy sobie z kim przez te 14 miesięcy graliśmy. 2 razy z reprezentacjami San Marino i Mołdawią plus potyczki z Estonią czy Liechtensteinem. Żeby nie znęcać się nad leżącym przejdę szybkim krokiem do polskiej ligi.

Nie ma już drużyny w T-Mobile Ekstraklasie bez porażki. Dopiero w 12. kolejce zespół Franciszka Smudy znalazł pogromcę. Biała Gwiazda pierwszą porażkę odniosła w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą. Kiedy goście schodzili do szatni z jednobramkową przewagą nic nie przemawiało za tym, że w sobotnie popołudnie Wisła pierwszy raz przegra. Tymczasem nadeszła 59. minuta i wtedy zaczął się horror dla gości. Gordan Bunoza obejrzał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Minutę później Zawisza wyrównał, by po kolejnych 9. minutach wyjść na prowadzenie, a dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobił piłkarzy spod Wawelu wygrywając mecz 3:1.