NA GORĄCO

Podsumowanie 20. kolejki Nice 1. Ligi

5 marca 2018, 09:19 | Foto: Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat) | Autor: Paweł Wątorski
Podsumowanie 20. kolejki Nice 1. Ligi
Niższe ligi
0

Na boiska wróciła Nice 1. Liga i oczy wielu kibiców w Polsce zostały skierowane na jakże ważne rozgrywki ligowe. Po 20. kolejce wciąż liderem jest Chojniczanka Chojnice, która z powodu złego stanu murawy musiała przełożyć mecz.

Największe piłkarskie emocje były w Legnicy, gdzie tamtejsza Miedź podejmowała Odrę Opole. Beniaminek ma ogromne ambicje, aby walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast Miedź w zimowym oknie transferowym została wzmocniona kilkoma ważnymi ogniwami. I to właśnie Mateusz Piątkowski popisał się dubletem, a syn marnotrawny, czyli Petteri Forsell znakomicie się czuł na boisku i dołożył asystę przy jednej z bramek.

Walczący o utrzymanie na zapleczu ekstraklas,y Ruch Chorzów pokazał w niedzielę, że nie można ich skreślać. Śląski zespół przed własną publicznością zmierzył się z Bytovią Bytów i pokazał całkiem niezły futbol. Cieszyć może również czyste konto chorzowskiego Ruchu. W Ruchu zadebiutował nowy nabytek z rezerw Legii Warszawa – Mateusz Majewski. 25-latek świetnie się spisał i zdobył premierową bramkę.

Po rundzie jesiennej na liście najskuteczniejszych zawodników mieliśmy dwójkę – Szymona Lewickiego z Zagłębia Sosnowiec oraz Mateusz Machaja z Chrobrego Głogów. Trafienie tego pierwszego pozwoliło Zagłębiu Sosnowiec odnieść zwycięstwo z Pogonią Siedlce.

Niestety nie na wszystkich boiskach warunki pozwoliły na normalne rozegranie spotkań. I tak mecze Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa, Puszcza Niepołomice – GKS Katowice oraz Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn zostały przełożone na inny termin.

Miedź Legnica – Odra Opole 3:1 (2:1)
Fabian Piasecki 24′, Mateusz Piątkowski 27′, 70′ – Václav Cverna 44′

Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Szymon Lewicki 52′

Górnik Łęczna – Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
Patryk Klimala 28′

GKS Tychy – Chrobry Głogów 2:1 (2:0)
Łukasz Grzeszczyk 30′ (k), Daniel Tanżyna 36′ – Mateusz Machaj 50′ (k)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
Valērijs Šabala 90 (k)

Ruch Chorzów – Drutex Bytovia Bytów 2:0 (2:0)
Michał Stasiak 3′ (s), Mateusz Majewski 41′

Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa – odwołane

Puszcza Niepołomice – GKS Katowice – odwołane

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn – odwołane

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi