Podsumowanie 14.kolejki Serie A – Top, Flop, XI kolejki!

acmilan.com

Nadszedł czas na podsumowanie czternastej serii gier na Półwyspie Apenińskim. Działo się!

Mecz kolejki: Ciężko wybrać jeden mecz, który w szczególności zapadł mi w pamięć. Starcie Romy z Pescarą było arcyciekawe, ale też pierwsze zwycięstwo Interu nad Fiołkami za sterami Stefano Piolego również zasługuje na uwagę. Co ciekawe, Crotone w końcu ma jakieś punkty. 1:1 z Sampdorią to nie jest zły wynik. Spotkanie Empoli z Milanem także obfitowało w różne zwroty akcji, jednak najlepszym meczem było starcie Juventusu z Genoą. Dwa gole Giovanniego Simeone, piękna bramka Miralema Pjanicia czy kapitalna forma Mattii Perina w bramce gospodarzy to tylko nieliczne ze smaczków rywalizacji na Stadio Luigi Ferraris.

TOP Kolejki: Zdecydowanie na tytuł najlepszego zawodnika kolejki zasłużyło wielu graczy. Lapadula, Perotti, Icardi, Dzeko czy Giovanni Simeone powinni zdobyć to wyróżnienie, ale w szczególności ten tytuł powinien trafić do byłego napastnika Pescary. Dwa gole, przełamanie, bez ceregieli – najlepszy piłkarz Milanu przeciwko Empoli. Liczymy na to, że to początek wystrzału formy Lapaduli.

FLOP Kolejki: Bezsprzecznie tą ”prestiżową” nagrodę zgarnia defensor Fiorentiny, Gonzalo Rodriguez. Fatalny mecz w obronie, głównie to z jego winy w przeciągu pierwszych dwudziestu minut Inter wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Na dodatek zasłużona czerwona kartka przed końcem pierwszej połowy za faul na Mauro Icardim.

XI Kolejki (wg. Football-Italia): Alex Cordaz; Ignazio Abate, Bruno Alves, Antonio Barreca; Darko Lazovic, Sergej Milinković-Savić, Andrea Masiello, Antonio Candreva; Suso, Gianluca Lapadula, Giovanni Simeone

Bramka kolejki: Lorenzo Insigne przeciwko Sassuolo (1:1)