PP: Arka z nożem na gardle wbija się do półfinału

Arka Gdynia jest drugim po Pogoni Szczecin półfinalistą. Dla gdyńskiego klubu, który mimo wszystko nie grał najlepiej półfinał zapewnił Hofbauer po strzale głową.

Arka Gdynia po  pierwszym przegranym meczu musiała strzelić przynajmniej jedną bramką. Ofensywne nastawienie piłkarzy sprawiło, że już w pierwszej minucie, a konkretniej w okolicach sekundy trzydziestej sytuacje bramkową miała Bytovia,  a już parę sekund później Arka miała swoją szansę po wyminięciu Bieszczada. Cała pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji Żółto-Niebieskich. Brakowało im jedynie skuteczności. Do tego Tomasz Musiał swoimi decyzjami nieco podgrzewał atmosferę meczu. Za każdym razem gdy piłka wędrowała w stronę formacji defensywnej gospodarzy czuć było zdenerwowanie. Patrząc na ostatnie wyniki Arki nie ma co się dziwić. Ten mecz musieli wygrać. Obydwa zespoły schodziły do szatni z wynikiem remisowym, z czego bardziej zadowolona była drużyna z Bytowia.

Druga połowa była bardzo nerwowa. Arka grała z nożem na gardle i często dała się prowokować. Słaby mecz w wykonaniu sędziego sprzyjał temu. Sędzia pierwszą kartkę  dał dopiero  60 minucie, choć powinien znacznie wcześniej. Bytovia do Gdyni przyjechała z prostym planem – bronić się. Tak grali praktycznie cały mecz. Nie wykorzystali faktu, że Arka czasem sama nie wiedziała co z piłką zrobić. Nienajlepszy występ zaliczył Marcus da Silva, który rozgrywał piłkę bardzo wolno i często ją tracił. Szczęście uśmiechnęło się do Gdynian gdy w  76 minucie Hofbauer strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Arce awans. Prawdopodobnie gdyby pierwszoligowiec przyjechał grać do Gdyni w piłkę ten mecz potoczył by się zupełnie inaczej. Goście po stracie bramki próbowali zaatakować, mieli nawet okazje, lecz tym razem to Arka okazała się boiskowym cwaniactwem i z wyrachowaniem awansowała do półfinału.


Arka Gdynia 1: 0 Bytovia-Bytów
`76 Hofbauer 1:0

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 2.Socha, 29.Marcjanik, 3.Sobieraj, 17.Marciniak(`74 22.Zjawiński), 8.Da Silva, 6.Łukasiewicz(`66 21.Sambea), 20.Hofbauer, 19.Bożok, 11.Siemaszko(`79 10.Szwoch), 9.Abott

Skład Bytovii Bytów: 87.Bieszczad, 5.Bąk, 26.Cseh, 2.Opałacz, 22.Wilczyński(`79 10.Bąk), 16.Mandrysz, 20.Poczbut(`84 6.Rzuchowski), 14.Klichowicz, 8.Kamiński, 28.Wacławczyk(`72 3.Wróbel), 11.Surydkowski

Żółte kartki: (88)Szwoch, (93)Steinbors| (60)Wacławczyk, (61)Poczybut, (`85)Wróbel

Czerwone kartki: -|-

Sędzia główny: Tomasz Musiał

Frekwencja: 3 117

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *