Mistrzowie na kolanach. Fiorentina pewnie pokonuje Juventus

fiorentina.it

W 14. kolejce włoskiej ekstraklasy “Stara Dama” podejmowała na swoim stadionie ekipie Fiorentiny. Był to jeden z najgorszych meczów mistrzów Włoch w tym sezonie. Ekipa “Violi” pokonała Juventus wynikiem 0:3.

Mecz rozpoczął się nie lada niespodzianką. W trzeciej minucie po świetnym podaniu Ribery’ego Vlahović wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie. Po tej bramce ekipie “Starej Damy” trudno było przebić się przez ścianę, jaką zbudowała na swojej połowie drużyna gości. W 14. minucie Bonucci popełnił niedopuszczalny błąd i stracił piłkę pod własnym polem karnym. Na jego szczęście napastnik “Violi” nie potrafił wykorzystać podarowanej mu okazji. Problemy obecnych mistrzów Włoch na tym się nie zakończyły. Cuadrado brutalnie sfaulował Castrovilliego pod polem karnym Fiorentiny, za co obejrzał czerwoną kartkę. Przez to Andrea Pirlo pierwszą zmianę musiał wykorzystać już w 20. minucie. W miejsce Ramseya na boisku pojawił się Danilo, którego zadaniem było załatanie dziury w bloku obronnym Juventusu. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na czystą pozycję wychodził Cristiano Ronaldo, jednak świetną interwencją popisał się Bartłomiej Drągowski, który oddalił zagrożenie od swojej bramki.

Po zmianie stron to “Stara Dama” dominowała na boisku. Zawodnicy Fiorentiny musieli zacząć częściej faulować rywali, by nie narazić się na zagrożenie. W 57. minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła Cristiano Ronaldo głową skierował piłkę do siatki, jednak gol nie został uznany, ponieważ Portugalczyk znajdował się na spalonym. Niestety dla kibiców ekipy z Turynu przewaga Juventusu nie trwała długo. W 76′ minucie Alex Sandro nie potrafił wybić piłki i skierował ją do własnej siatki. Później doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym “Violi”, kiedy Drągowski zatrzymał swoim ciałem Bernardeschiego. Arbiter jednak nie wskazał na jedenasty metr. Gwóźdź do trumny mistrzów Włoch wbił Caseres, który w 80. minucie pokonał Szczęsnego i dał tym samym trzecie trafienie drużynie z Florencji.