Tomas Podstawski: W grudniu zadecyduję, czy zagram dla Polski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Tomas Podstawski wychował się w Portugalii, jego matka Maria jest Portugalką, zaś ojciec Włodzimierz Polakiem. 23-letni pomocnik posiada więc podwójne obywatelstwo.

Pogoń Szczecin w fatalnym stylu rozpoczęła rozgrywki ligowe pod wodzą Kosty Runjaicia, ale władze klubu postanowiły zaufać trenerowi z Niemiec, a ten wyciągnął zespół z kryzysu. Jednym z twórców świetnej gry w lidze jest Tomas Podstawski, który jest kreatorem i motorem napędowym “Portowców”.

Piłkarscy eksperci przyznają, iż Tomas Podstawski powinien w niedalekiej przyszłości otrzymać powołanie do reprezentacji Polski. – Nie byłaby to łatwa decyzja dla mnie, tym bardziej, że nie będzie już od niej odwrotu. Jakość w reprezentacji Portugalii jest wysoka, ale Polska też jest silna. Zagrałem 85 meczów w reprezentacjach młodzieżowych Portugalii i łączy mnie z nią bardzo wiele – zauważa piłkarz.

W nadchodzące święta Bożego Narodzenia muszę porozmawiać z rodziną i przemyśleć wszystko, bo to trudny temat – dodaje Tomas Podstawski. Pomocnik znakomicie porozumiewa się w naszym języku. Drużyna Jerzego Brzeczka zmaga się z problemem w środku pola, a rozwiązaniem może być właśnie Tomas Podstawski.

źródło: Super Express / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.