Pod lupą: Holandia – Meksyk

Dzisiaj o godz. 18 czasu polskiego na Estadio Castelao w Fortalezie odbędzie się trzeci mecz 1/8 finału MŚ 2014, w którym wicemistrzowie świata z 2010r. Holendrzy podejmą Meksyk.

Obie drużyny jak narazie na mundialu w Brazylii spisują się znakomicie. Holandia zajęła pierwsze miejsce w grupie B wyprzedzając Chile, Hiszpanię i Australię. Drużyna Louisa Van Gaala wygrała wszystkie trzy spotkania, zdobywając w nich 9 pkt. Z pewnością największe wrażenie na kibicach zrobiło zwycięstwo z mistrzami świata – Hiszpanią aż 5:1. Największą zaletą Holendrów jest silny atak, mając w składzie Arjena Robbena i Robina Van Persiego można być spokojnym że bramek i dogodnych sytuacji nie zabraknie. W obronie również radzą sobie nieźle, w trzech meczach grupowych stracili tylko trzy gole. Z takim składem Holandia może marzyć o pierwszym triumfie w mistrzostwach świata, jednak czy po dzisiejszym spotkaniu z Meksykiem, marzenia drużyny i kibiców “Oranje” nie polegną w gruzach?

Meksyk awansował do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie A, tuż za gospodarzami turnieju – Brazylią. Swoją drogę do 1/8 finału rozpoczęli od skromnego zwycięstwa z Kamerunem 1:0, choć “El Tri” mieli w tym spotkaniu potwornego pecha do sędziów, którzy nie uznali im dwóch prawidłowo zdobytych bramek. W kolejnym meczu z Brazylią padł bezbramkowy remis. Największym bohaterem tamtego spotkania był bramkarz Guillermo Ochoa, który wielokrotnie uratował drużynę przed utratą gola. W ostatnim meczu grupowym z Chorwacją, ekipie Miguela Herrery wystarczył 1 pkt żeby awansować, jednak Meksyk wygrał to spotkanie 3:1 i tym samym wyeliminował z turnieju drużynę Niko Kovaca.

Jak będzie wyglądało dzisiejsze spotkanie? Czy Robben i Van Persie znajdą drogę do bramki przeciwnika, czy Ochoa zdoła powstrzymać ataki Holendrów? Kto awansuje do ćwierćfinału MŚ?
Transmisja meczu Holandia – Meksyk od godz. 17:25 w TVP2.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *