Pod lupą: Hiszpania – Chile

Dzisiaj o godzinie 21 czasu polskiego na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro w meczu grupy B, mistrzowie świata z 2010r. – Hiszpanie podejmą Chile. Cztery lata temu w drodze po puchar świata piłkarze trenera Vicente del Bosque także podejmowali Chile w fazie grupowej. Wtedy Hiszpania wygrała 2:1, a jak będzie dzisiaj?

 

Dla Hiszpanów, dzisiejsze spotkanie będzie meczem o wszystko. “La Furia Roja” doznała totalnej klęski w pierwszym meczu grupowym z Holandią przegrywając aż 1:5 w Salvadorze, jeżeli dzisiaj nie wygrają to pożegnają się z mundialem w Brazylii, a także z marzeniami o obronie trofeum.

– Nie możemy stracić naszej tożsamości. Myślenie o goleadzie nie byłoby sportowe. Myślę tylko o tym, by wygrać mecz. Musimy być odważni i agresywni, chociaż możliwe, że zagramy w nieco inny sposób, awans wciąż jest w naszych rękach  – powiedział Vicente del Bosque.

Chilijczycy z kolei rozpoczęli MŚ 2014 od zwycięstwa 3:1 z Australią na Arena Pantanal w Cuiabie. Bramki dla Chile strzelali Alexis Sanchez, Jorge Valdivia i Jean Beausejour. Piłkarze Jorge Sampaoliego z pewnością będą chcieli sprawić niespodziankę i wygrać to spotkanie, tym samym zapewniając sobie awans do 1/8 finału przed ostatnim meczem grupowym z Holandią.

–  To jest ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla Hiszpanii. Mierzymy się z drużyną, która potrzebuje zwycięstwa, a wyeliminowanie mistrzów świata byłoby wyczynem historycznym. Będzie to jednak trudny mecz – mówi Jorge Sampaoli.

Kto będzie górą w dzisiejszym spotkaniu? To się okażę. Transmisja meczu Hiszpania – Chile od godz. 20:25 w TVP1.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *