Po latach RKS Garbarnia w I Lidze

facebook.com/RKSGarbarniaKrakow/

Garbarnia Kraków zwycięża baraż o Nice 1. Ligę z Pogonią Siedlce i po 44 latach znów melduje się na tym poziomie rozgrywkowym.

Zwycięstwo 2:1 na boisku Pogoni Siedlce zapewniło pewny awans Garbarni do I Ligi. Trafienia Filipa Wójcika w doliczonym czasie pierwszej połowy i kapitana zespołu Garbarzy – Krzysztofa Kalemby w 80. minucie dały upragniony powrót po 44 latach na zaplecze polskiej ekstraklasy. Na nic zdała się bramka honorowa Damiana Świerblewskiego pod koniec meczu, gdyż pierwszy wynik barażowego starcia przy Rydlówce w Krakowie brzmiał 1:1.

RKS Garbarnia otrzymała licencję na grę w Nice 1. Lidze, a swoje mecze pierwszoligowe – na dzień dzisiejszy – będzie rozgrywała w Niepołomicach na boisku tamtejszej Puszczy, bowiem obiekt na Podgórzu nie spełnia wymogów. Oprócz Garbarni i Puszczy – Małopolskę na drugim szczeblu rozgrywkowym reprezentować będą jeszcze spadkowicze z LOTTO Ekstraklasy, czyli Sandecja Nowy Sącz oraz Bruk-Bet Termalica.