PNA: Zamieszanie przez sędziego. Przerwał mecz przed czasem

Sikazwe

Twitter/African Soccer Updates

Bardzo nietypowe sytuacje podczas Pucharu Narodów Afryki.

Wielu fanów piłki nożnej wie, że afrykański turniej ma swój, oryginalny klimat i dochodzi na nim do przedziwnych sytuacji. W środę jednak absurdy z meczu Tunezja – Mali (0:1) przebijają kolejne granice.

Wszystko za sprawą sędziego Janny’ego Sikazwe. W 86. minucie przerwał przed czasem spotkanie, co mocno zdenerwowało reprezentację Tunezji. Po kilku minutach wznowił mecz, choć potem nie doliczył nawet minuty do regulaminowego czasu. Co więcej… ponownie użył końcowego gwizdka na kilka sekund przed 90. minutą.

Działacze chcieli wezwać drużyny do wznowienia spotkania. Kibice nawet zaczęli wracać na stadion. Byli wszyscy gotowi… ale zabrakło Tunezyjczyków. Ponoć żądają ponownego rozegrania całego meczu.