PKO Ekstraklasa: Zagłębie rzutem na taśmę wygrywa z Wisłą

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa, banda reklamowa / fot. Mikołaj Barbanell

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Zagłębiem Lubin 1:2. Bramka dająca zwycięstwo Miedziowym padła w końcowych minutach meczu.

Zarówno Wisła, jak i Zagłębie przeżywają ostatnio kryzys, Wisła poniosła trzy mecze z rzędu bez zwycięstwa, a Zagłębie cztery, dziś oba kluby chciały to zmienić.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy trochę poczekać, ale gdy już ją zobaczyliśmy to było blisko gola. Yaw Yeboah dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym główkował Michal Frydrych, lecz minimalnie przestrzelił. Swoją szansę na bramkę miał także Felcio Brown Forbes, który minął obrońcę. Kopnął sprzed pola karnego jednak strzelił bardzo niecelnie. No i w zasadzie to by było na tyle z ciekawych momentów w pierwszej połowie. Do przerwy w Krakowie Wisła bezbramkowo remisowała z Zagłębiem.

Druga połowa mogła się świetnie zacząć dla Zagłębia. Rok Sirk dostał dobre podanie od Dejana Dražicia. Wyszedł oko w oko z Mateuszem Lisem, uderzył, ale trafił prosto w bramkarza Wisły. Niewykorzystana okazja zemściła się na Miedziowych w 55. minucie, gdy Jean Carlos przejął piłkę i zagrał ją do Brown Forbesa. Ten przedostał się w szesnastkę, nawinął Łukasza Porębę i mocnym strzałem pokonał Dominika Hładuna. Na listę strzelców mógł wpisać się także Dawid Szot, który zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów, lecz świetnie w bramce spisał się Hładun. Wszystko zapowiadało, że Wisła podwyższy prowadzenie, a dosyć nieoczekiwanie podopieczni Martina Ševelii wyrównali. Jakub Żubrowski dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym świetnie głową uderzył Lorenco Šimić i nie dał żadnych szans bramkarzowi Białej Gwiazdy. Po bramce wyrównującej obie drużyny trochę spuściły z tonu. Wydawało się, że remis utrzyma się do końca meczu. W 86. minucie jednak Zagłębie ruszyło jeszcze raz i opłaciło im się to, bo Miedziowi wyszli na prowadzenie, Saša Živec świetnie podał do Kacpra Chodyny. Ten wyszedł sam na sam z Lisem i pewnie wykorzystał okazję. Gol ustalił wynik meczu, który brzmiał 2:1 dla Zagłębia. Dzięki temu zwycięstwu Lubinianie awansowali na 4 pozycję w tabeli.

Oba zespoły zagrały wyrównany mecz. O zwycięstwie zadecydowała fizyczność. W końcówce spotkania Zagłębie miało siłę na to, żeby przeprowadzić jeszcze jedną groźną okazję. Dzięki temu komplet punktów trafił na ich konto.