PKO Ekstraklasa: Zagłębie minimalnie wygrywa z Rakowem

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

W meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2. Gole dla Miedziowych zdobyli Ľubomír Guldan i Damjan Bohar, dla gospodarzy trafił Fran Tudor.

Obie drużyny są już pewne utrzymania w Ekstraklasie, więc mogłyby podejść do tego meczu na pełnym luzie, natomiast Raków, jak i Zagłębie chcą zająć jak najwyższe miejsce w grupie spadkowej, więc będą chciały wygrywać do końca sezonu.

Pierwsza ofensywna akcja w tym meczu zakończyła się golem. W 10. minucie Bartosz Kopacz podał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił Ľubomír Guldan. Chwilę później odpowiedzieć mógł David Tijanić, ale uderzył w trybuny. Okazję do podwyższenia prowadzenia dla Zagłębia miał Damjan Bohar, lecz Słoweniec uderzył zbyt słabo, by pokonać Miichała Gliwę. Pomocnik Zagłębia zrehabilitował się pod koniec pierwszej połowy, gdy bezlitośnie wykorzystał sytuację sam na sam, asystę przy tym golu zanotował Filip Starzyński. Do przerwy Zagłębie prowadziło w Bełchatowie 2:0.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Zagłębia mógł zmniejszyć Patryk Kun, który uderzył sprzed pola karnego, lecz świetną interwewncją po jego uderzeniu popisał się Dominik Hładun. W 70. minucie podopiecznym Marka Papszuna w końcu udało się znaleźć sposób na pokonanie golkiepra miedziowych. Tijanić podał do Frana Tudora, ten strzelił z dystansu i pięknym uderzeniem trafił tuż przy słupku. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Felicio Brown Forbes, który strzelał głową z kilku metrów jednak kapitalnie interweniował Hładun. W doliczonym czasie gry zabić mecz mógł Patryk Szysz, pomocnik gości uderzył zbyt słabo, ale ostatecznie Raków nie zdążył już wyrównać i Zagłębie wygrało 2:1.

Goście wywieźli zasłużone 3 punkty z Bełchatowa, ponieważ zagrali dwie połowy na dobrym poziomie. Raków w pierwszej połowie nie istniał, w drugiej grał trochę lepiej, ale nadal to za mało, by marzyć o punktach w dzisiejszym meczu.