PKO Ekstraklasa: Wymiana ciosów w Radomiu! Radomiak wygrywa rzutem na taśmę (Wideo)

RKS Radomiak Radom (Twitter)

Radomiak Radom wygrał z Wartą Poznań 3:2 w meczu otwierającym sobotnie zmagania w piątej kolejce PKO Ekstraklasy.

Dużo emocji przyniosła konfrontacja w Radomiu, do ostatniego gwizdka nie było pewne kto wygra. Szybko wynik otworzył Christos Donis, trafiając efektownie z około 20 metrów. Gospodarze wyszli na prowadzenie, ale raptem kwadrans cieszyli się z tego. Z rzutu karnego wyrównał Kajetan Szmyt. Radomiak błyskawicznie odpowiedział golem z główki Pedro Henrique.

Do przerwy zatem to gospodarze prowadzi, ale Warta nie chciała tak tego zostawić. W 48. minucie Dario Vizinger nie dał szans bramkarzom rywali. Warto podkreślić, że ten zawodnik chwilę wcześniej dosłownie pojawił się na murawie. Dość długo wydawało się, iż skończy się remisem. Ale w doliczonym czasie gry decydującego gola strzelił Leonardo Rocha, wykorzystując błędy rywali.

Radomiak odnosi trzecie zwycięstwo w tym sezonie, mając przy tym dwie porażki na koncie. Wiadome jest, że utrzyma się po tej serii gier w górnej strefie tabeli. Warta z kolei uzbierała pięć punktów do tej pory i musi się liczyć, że może zaliczyć mocny spadek po dzisiejszej porażce.

Ekipa z Radomia za tydzień tym razem uda się do Mielca, gdzie zagra ze Stalą. Natomiast Warta podejmie Cracovię.