PKO Ekstraklasa: Wygrana Rakowa Częstochowa z Jagiellonią

Oficjalna piłka PKO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Jagiellonię Białystok (3:2). Podopieczni Marka Papszuna tracą do lidera dwa punkty

W zeszłym tygodniu porażka ze Śląskiem Wrocław (0:1) zepchnęła częstochowian na pozycję wicelidera, a żeby utrzymać kontakt z Legią potrzebowali trzech “oczek” w starciu z Jagą. – To będzie otwarty mecz. Oba zespoły grają ofensywną piłkę, bardzo dużo biegają. Na taki też mecz musimy być przygotowani. To będzie przede wszystkim walka. Nie tylko piłkarska, ale również na stopie lokomocji. Musimy się nastawić na dużo biegania, zarówno będąc przy piłce jak i grając bez niej – przewidywał Bogdan Zając.

Już w siedemnastej minucie Fran Tudor zgrał piłkę po ziemi do Andrzeja Niewulisa, a ten skierował ją do siatki. W 38. minucie mogło być 2:0 dla gospodarzy, a Igor Sapała dobił bezradnych rywali, ale sędzie dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola. Tuż po zmianie stron Mariusz Złotek podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Petr Schwarz. I to nie był koniec emocji. W 69. minucie piłkarz gości trafił po rzucie wolnym w poprzeczkę, ale czujny Jesus Imaz zgrał do Macieja Makuszewskiego, który z bliska pokonał Branislava Pindrocha. Pięć minut później Patryk Kun sfaulował Patryka Kuna we własnym polu karnym i Petr Schwarz po raz drugi pewnie wyegzekwował jedenastkę. Ostatni głos należał do Jesusa Imaza, ale jego gol tylko zmniejszył rozmiary porażki.