PKO Ekstraklasa: Wisła Płock zgodnie z planem, bezbarwna gra Korony Kielce

Miedź Legnica

Korona Kielce nawet przez chwilę nie była w stanie przeciwstawić się Wiśle Płock, którzy tym samym umocnili się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Płocczanie są niepokonani, a dziś kolejne gole strzelili Rafał Wolski oraz Davo.

Nadmierna brutalność – w ten sposób określa się zespół z Kielc. – Niektórzy podgrzewają temat, karmią się tym albo po prostu nie lubią Korony – uważa Leszek Ojrzyński. Sasa Balić został zawieszony przez Komisję Ligi na cztery mecze za barbarzyńskie wejście w nogi Miguela Luisa z Warty Poznań.

Nieprzerwanie na fotelu lidera zasiada płocka Wisła, która dopiero przed tygodniem zremisowała z Pogonią Szczecin (2:2). Pierwsze skrzypce w ekipie Pavola Stano odgrywają -Hiszpan Davo, Rafał Wolski i Kristian Vallo. – cały czas podkreślam, że to jest początek ligi, fajnie się tego słucha, ale końcówka będzie najważniejsza. Cieszymy się, że wyniki idą w parze z tym, co robimy na murawie – podkreślił trener lidera.

W 16. minucie niefrasobliwe zachowanie obrońców złocisto-krwistych z zimną krwią wykorzystał Rafał Wolski, dla którego to już piąte trafienie w sezonie. W 30. minucie kielczanie byli bliscy wyrównania, lecz Ronaldo Deaconu przyłożył w poprzeczkę. W 60. minucie na zasłużone prowadzenie 2:0 wyprowadził Nafciarzy Davo, który z bliska pokonał bezradnego Konrada Forenca. W doliczonym czasie gry Dawid Błanik został sfaulowany w polu karnym, a rzut karny na gola zamienił Bartosz Śpiączka.

20.08.2022, 6. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów 3 500

Wisła Płock – Korona Kielce 2:1 (1:0)

Rafał Wolski 16′, Davo 60′ – Bartosz Śpiączka 90+7′ (k)

Wisła: Bartłomiej Gradecki – Aleksander Pawlak (Martin Sulek 55′), Damian Michalski, Steve Kapuadi, Piotr Tomasik (Adam Chrzanowski 78′) – Dominik Furman – Kristian Vallo (Filip Lesniak 71′), Damian Rasak (Dawid Kocyła 70′), Rafał Wolski (Marko Kolar 77′), Davo – Łukasz Sekulski

Korona: Konrad Forenc – Grzegorz Szymusik, Miłosz Trojak, Kyryło Petrow, Adrian Danek – Adam Deja (Oskar Sewerzyński 61′), Dalibor Takac (Dawid Błanik 46′)– Jakub Podgórski (Marcin Szpakowski 46′), Ronaldo Deaconu (Jewgienij Szykawka 72′), Jakub Łukowski (Jakub Nojszewski 72′) – Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Aleksander Pawlak – Adrian Danek

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)