PKO Ekstraklasa: Wisła Płock zakontraktowała 17-latka

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Przed Wisłą Płock dosyć wymagająca runda wiosenna. Podopieczni Radosława Sobolewskiego najprawdopodobniej będą toczyć walkę w dolnych rejonach tabeli. Między innymi z tego powodu, organy zarządzające starają się w jak największym stopniu wzmocnić swoje zasoby personalne. Jednym z takich kroków jest dzisiejsze zakontraktowanie Marcela Błachewicza.

17-letni zawodnik podpisał trzyletnią umowę. Długi okres kontraktu należy traktować w kategorii dalekosiężnej wizji klubu, związanej z karierą młodego piłkarza. Jest on kolejnym dzisiejszym transferem popularnych “Nafciarzy”, ponieważ kilka godzin temu do tego zespołu dołączył Kacper Rogoziński. Błachewicz swoje umiejętności sportowe miał możliwość dotychczas przedstawiać między innymi w barwach Escola Varsovia Warszawa. Jego zadaniem w zestawieniu nowego pracodawcy będzie uzupełnienie bloku defensywnego Wisły, który podczas rundy jesiennej nie stanowił zbyt wielkiego monolitu. Gra w obronie była najczęstszym zarzutem skierowanym na tą ekipę. Płocczanie stracili dwadzieścia goli, co jest jednym z najgorszych bilansów w tej materii, w całej ligowej stawce.

Za trzy tygodnie, klub z Płocka na wyjeździe zagra o komplet punktów z Zagłębiem Lubin. Jednakże, przed wzmiankowaną rywalizacją, czekają ich jeszcze sparingowe boje. Wśród przeciwników między innymi Lechia Gdańsk. Na obecnym etapie rozgrywek, posiada ona siedem oczek przewagi nad ostatnim w tabeli – Podbeskidziem Bielsko-Biała (16;9 pkt).

Źródło: oficjalna strona internetowa Wisły Płock, własne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *