PKO Ekstraklasa: Wisła Płock wygrywa z Legią i oddala się od strefy spadkowej

Stadion Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dzisiaj zostało rozegrane zaległe spotkanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock przed własną publicznością pokonała Legię Warszawa 1:0 (1:0)  i oddaliła się od strefy spadkowej. Jedyną bramkę zdobył Grzegorz Kuświk.

Legia Warszawa przyjechała do Płocka później niż wcześniej było to zaplanowane. Legioniści przełożyli mecz z Wisłą, ponieważ chcieli być lepiej przygotowani na rewanżowe spotkanie z Atromitosem Ateny. Z grecką drużyną udało się wygrać, ale poźniej Wojskowi i tak odpadli z rozgrywek Ligi Europy, a ich katem okazał się zespół Rangers FC. Mogą teraz skupić się na walce na krajowym podwórku. Piłkarze ze stolicy przed dzisiejszym meczem zajmowali piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów i w przypadku zwycięstwa z Wisłą mogli pierwszy raz w tym sezonie wskoczyć na fotel lidera. Gospodarze przystępowali do tego spotkania w nieco gorszej sytuacji. Płocczanie znajdowali się tuż nad strefą spadkową, nad którą mieli przewagę tylko 2 punktów.

Pierwszą groźną okazję w tym spotkaniu miał Luquinhas. Brazylijczyk wykorzystał gapiostwo Michalskiego i przejął piłkę, ale ta mu za bardzo odskoczyła i wylądowała w rękach Dahne. Pierwszy kwadrans był bardzo spokojny, wręcz nudny, a liczba strzałów wynosiła okrągłe zero. W 40 minucie doczekaliśmy się pierwszej bramki w tym meczu. Dominik Furman uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, po czym Radosław Majecki sparował piłkę przed siebie, a błąd młodego golikpera wykorzystał Grzegorz Kuświk. Do przerwy Wisła Płock prowadziła z Legią Warszawa 1:0.

Druga część meczu nie obfitowała w wiele akcji podbramkowych, a sam mecz nie był zbyt porywający. Na pierwszą dogodną okazję musieliśmy poczekać aż do 68 minuty. W sytuacji sam na sam z Thomasem Dahne fatalnie spudłował Dominik Nagy. W 78 minucie w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Jose Kante. Napastnik pomylił się i uderzył obok bramki. Niewątpliwie końcówka spotkania należała do Legii, ale Nafciarzom trzeba oddać to, że naprawdę skutecznie się bronili. Wisła Płock utrzymała swoje prowadzenie do końca spotkania.

18.09.2019, 4. kolejka PKO Ekstraklasy,  Stadion Kazimierza Górskiego (Płock)

Wisła Płock – Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Grzegorz Kuświk 40′

Wisła: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Michalski – Damian Rasak, Dominik Furman – Suad Sahiti (Giorgi Merebaszwili 76′), Mateusz Szwoch (Maciej Ambrosiewicz 81′), Ángel García Cabezali (Piotr Tomasik 86′)- Grzegorz Kuświk

Legia: Radosław Majecki – Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha – Andre Martins, Domagoj Antolić (Jose Kante 71′) – Cafu (Arvydas Novikovas 46′), Vako Gwilia, Luquinhas (Dominik Nagy 46′) – Jarosław Niezgoda

Żółte kartki: Mateusz Szwoch, Jakub Rzeźniczak, Giorgi Merebaszwili, Piotr Tomasik – Artur Jędrzejczyk

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)