Odrobiono zaległości w Fortuna I lidze

Dzisiaj rozegrano cztery zaległe spotkania 8. kolejki Fortuna I ligi, które zostały przełożone z powodu powołań do reprezentacji narodowych.

Mimo konieczności gry przez ostatni kwadrans w osłabieniu, dobrze dysponowany GKS Tychy pokonał na wyjeździe faworyzowaną Stal Mielec. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyszli na prowadzenie już w 8. minucie po bramce Mateusza Piątkowskiego. Miejscowi wyrównali trafieniem Bartosza Nowaka w 64. minucie, ale tyszanie odpowiedzieli już minutę później golem Sebastiana Stebleckiego. Czerwoną kartką w 76. minucie ukarany został Maciej Mańka, mimo to piłkarze Stali do ostatniego gwizdka nie potrafili pokonać Konrada Jałochę. Dzięki tej wygranej GKS przesunął się na czwarte miejsce w tabeli (16 punktów – pięć zwycięstw, trzy remisy, jedna porażka), natomiast Stal zajmuje obecnie szóstą pozycję (16 punktów – pięć zwycięstw, jeden remis, trzy porażki).

Podobna sztuka nie udała się Miedzi Legnica, która od 41. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Byrtka. Podbeskidzie Bielsko-Biała szybko wykorzystała grę w przewadze, obejmując prowadzenie po trafieniach Tomasza Nowaka z rzutu karnego oraz Marko Roginicia. Przyjezdni byli w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem Grzegorza Bartczaka. “Górale” dzięki dzisiejszej wygranej przesunął się na pozycję wicelidera (17 punktów – pięć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki). Spadkowicz z Ekstraklasy radzi sobie nieco gorzej i zajmuje siódme miejsce (14 punktów – cztery zwycięstwa, dwa remisy, trzy porażki).

Cenne trzy punkty na swoim boisku wywalczyła jedna z rewelacji początku sezonu, osłabiona transferem najlepszych zawodników, Olimpia Grudziądz. Beniaminek Fortuna I ligi dzięki trafieniu Omara Monterde wygrał 1:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza i przesunął się na dziewiątą pozycję w tabeli (13 punktów – cztery zwycięstwa, jeden remis, cztery porażki). Bruk-Bet, przez wielu typowany jako jeden z faworytów w walce o awans do Ekstraklasy, na razie zawodzi. Mając na koncie 11 punktów (trzy zwycięstwa, dwa remisy, cztery porażki) podopieczni Piotra Mandrysza plasują się zaledwie na 12. miejscu.

Zgoła odmienne nastroje panują w Poznaniu oraz w Opolu. Warta na swoim boisku przełamuje passę trzech spotkań bez zwycięstwa i bardzo łatwo pokonuje 3:0 Odrę Opole. Powoduje to, że podopieczni Piotra Tworka przynajmniej do weekendu będą okupowali pozycję lidera Fortuna I ligi. W dziewięciu spotkaniach Warta zdobyła 17 punktów (pięć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki). Wciąż bez zwycięstwa pozostaje Odra Opole, prowadzona od 25 sierpnia przez Piotra Plewnię, który zastąpił zwolnionego Mariusza Rumaka. Jedyne trzy punkty Odra w tym sezonie zgarnęła po remisach z Miedzią Legnica, Radomiakiem Radom oraz Sandecją Nowy Sącz. Doliczając do tego aż sześć porażek efekt może być tylko jeden – zespół z Opola zamyka tabelę mając osiem punktów straty do bezpiecznej strefy.

Stal Mielec – GKS Tychy 1:2 (0:1)