PKO Ekstraklasa: Warta Poznań z trzema trafieniami w sześć minut ogrywa Radomiaka Radom

Warta Poznań - Górnik Łęczna - PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarze Warty Poznań w drugiej połowie odwrócili losy meczu z Radomiakiem Radom (3:1), a potrzebowali do tego wyczynu zaledwie sześciu minut.

Warciarze byli opromienieni, historycznym zwycięstwem z Legią Warszawa (1:0) przy Łazienkowskiej, bo odniesionym przez nich pierwszej od 1936 roku. Dawid Szulczek znalazł sposób na lepszą dyspozycję poznaniaków, którzy zanotowali serię pięciu meczów bez porażki. – To pozytywny sygnał, że dobrze przepracowaliśmy ostatnie tygodnie i że idziemy w dobrą stronę – twierdzi szkoleniowiec.

W Radomiu panuje względny spokój i nadspodziewanie plasują się tuż za czołową trójką w PKO Ekstraklasie. – Całą przerwę zimową poświęciliśmy na to, żeby dobrze przygotować się na drużyny grające trójką stoperów, bo tak gra Łęczna i Legia. Jeśli chodzi o Radomiak, to widać, że jeden trener pracuje tam od dłuższego czasu, zawodnicy są zgrani. Ich system to ustawienie z dwoma silnymi napastnikami i czwórką obrońców, dlatego musieliśmy skorygować pewne rzeczy – dodał Szulczek.

Każda seria musi mieć swój koniec i z takimi nadziejami podchodzili goście. Obie drużyny nieśmiało atakowały. Dopiero w 37. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy czujnością wykazał się Dawid Abramowicz i tym samym beniaminek objął prowadzenie.

Warta Poznań przebudziła się kilkadziesiąt sekund po przerwie. Jan Grzesiak mocnym uderzeniem prawą nogą trafił obok słupka. I poszli za ciosem. W 51. minucie Mateusz Kupczak obsłużył Miguela Luisa i Portugalczyk zanotował premierowe trafienie. Piłkarz jest do czerwca wypożyczony z Rakowa Częstochowa. Dwie minuty później Filip Majchrowicz po raz drugi wyciągnął piłkę z siatki po skutecznym wykończeniu Miguela Luisa. Do końca rezultat nie zmienił się i Radomiak musiał pogodzić się z czwarta przegraną w sezonie.