Guilherme wróci do Legii? Brazylijczyk nie wyklucza

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Guilherme to jeden z symboli sukcesów Legii w europejskich pucharach. Gra z “Elką” na piersi miała być trampoliną rozwoju jego kariery.

Odszedł do Serie A, Benevento. Strzelał gole, zaliczał asysty, ale gra nie była taka sama jak w Ekstraklasie. Od tamtego czasu błąka się po klubach. Był już w Portugalii, Turcji, aż wylądował w Chinach.  Ma tam dosyć przyzwoite statystyki. 14 meczów, 5 goli. Niestety zawodnik nie jest tam szczęśliwy.

Wszystko przez to, że jego rodzina nie ma chińskiej wizy. Wszystko doprowadziło do tego, że od transferu, Guilherme ma ograniczony kontakt z bliskimi. Jeśli rodzina nie dostanie wizy, Brazylijczyk będzie chętny na transfer. W wywiadzie dla Sportowych Faktów, wspomniał o sytuacji Legii – “Obserwuję sytuację i bardzo mnie to boli, bo mam dużo miłości do tego klubu. Legia potrzebuje piłkarzy z charakterem i osobowością”.

Po odejściu Luquinhasa, który był uznawany za lidera, Legia potrzebuje podobnego zawodnika nie tylko stylem gry, ale także osobowością. Guilherme za czasów gry w Polsce zdobył 4 razy ligę oraz 3 razy puchar. Ma doświadczenie na polskich boiskach i byłby autorytetem w szatni. Okienko w Ekstraklasie trwa dłużej niż w innych ligach, dzięki czemu Guilherme ma najwięcej opcji w Polsce. Były przecież doniesienia o zainteresowaniu także innych czołowych klubów z Polski. Brazylijski skrzydłowy nie zamyka sobie drogi do Legii, jednak nie ukrywa, że problemem może być aspekt finansowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.