PKO Ekstraklasa: Warta Poznań szczęśliwie remisuje z Pogonią Szczecin

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali w Grodzisku Wielkopolskim w niedzielnym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań (1:1).

W czwartek “Duma Pomorza” pożegnała się z europejskimi pucharami. Wstydu z pewnością nie było, choć niewiele brakowało do awansu z chorwackim Osijekiem. – W Chorwacji było upalnie i trochę sił nas to spotkanie kosztowało. Takie są realia dużego futbolu, gdzie gra się co trzy dni. Nie mamy na co narzekać. Trzeba się tylko zregenerować i zagrać o zwycięstwo nad Wartą – tłumaczył po meczu Sebastian Kowalczyk.

Już w jedenastej minucie Łukasz Trałka obejrzał czerwony kartonik. Doświadczony pomocnik nieodpowiedzialnie zatrzymał Kacpra Kozłowskiego, który miał przed sobą pustą bramkę. Sędzie potrzebował do decyzji VAR-u, ale nie może być żadnej kontrowersji. Gola z jedenastu bezbłędnie wykorzystał Kamil Drygas i wyprowadził “Portowców” na zasłużone prowadzenie. Piotr Tworek jeszcze w pierwszej części zdecydował się na dwie roszady, by zespół nieco zareagował.

W 53. minucie Kacper Kozłowski zakręcił defensorami i szczęśliwie jeden z rywali wybił z linii bramkowej. Dość powiedzieć, iż goście powoli się rozkręcali. Warcie udawało się często przedostać w okolice pola karnego Pogoni, jednak najczęściej kończyło się na niecelnym dośrodkowaniu. Ekipa Piotra Tworka nie była dziś sobą i daleko im jeszcze do formy, jaką prezentowali wiosną. Niespodziewanie w 84. minucie Robert Ivanov doprowadził do upragnionego remisu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza mocny wyrzut z autu Jana Grzesika, który tym samym zanotował asystę.