PKO Ekstraklasa: Walka do końca opłaciła się Miedziowym

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Zagłębie Lubin pokonało Legię Warszawa 2:1 w 20. kolejce PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie obydwa zespoły miały swoje okazje, ale to stołeczni okazali się konkretniejsi. W 32. minucie Paweł Wszołek popisał się świetną akcją na skrzydle, po czym zagrał w pole karne do Jarosława Niezgody. Ten z bliska pokonał golkipera rywala.

Zagłębie zdecydowanie lepiej weszło w drugą część meczu. Zaprocentowało to golem na 1:1 w 56. minucie. Po dośrodkowaniu w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Bartosz Białek i młodzieżowiec głową wpakował piłkę do siatki. W Legii było coraz więcej niedokładnych zagrań i niepotrzebnych fauli. W 81. minucie Damjan Bohar otrzymał świetne podanie przed polem karnym i oddał mocny strzał, przy którym Radosław Majecki nie miał szans. Legii wyraźnie czegoś brakowało, a Zagłębie dzięki chłodnej głowie utrzymało prowadzenie do końca.

Zagłębie tym samym przerwało passę trzech kolejnych zwycięstw z rzędu Legii.

20.12.2019, godz. 20:30, Lubin,  20. kolejka PKO Ekstraklasy

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:1 (0:1)

56′ Białek, Bohar 81′ – Niezgoda 32′

Zagłębie Lubin: Forenc – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Tosik – Slisz, Starzyński, Poręba (76′ Szysz), Żivec – Bohar – Białek.

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Astiz, Wieteska, Karbownik – Wszołek, Martins (85′ Rosołek), Antolić, Luquinhas – Kante (60′ Gwilia) – Niezgoda (71′ Kostorz).

Żółte kartki: 31′ Czerwiński (ZAG), 39′ Poręba (ZAG), 90+2′ Guldan (ZAG) – 12.’Martins (LEG), 28′ Wieteska (LEG), 90+2′ Kostorz (LEG)