PKO Ekstraklasa: Waleczny Lech Poznań zdobył punkt w Lubinie

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

W drugim sobotnim starciu w ramach 28. kolejki PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin zremisowało z Lechem Poznań (3:3).

“Kolejorz” po porażce z Legią Warszawa (0:1) praktycznie wypisał się z wyścigu o mistrzostwo. Europejskie puchary pozostają w zasięgu, a kibice oczekują zwłaszcza poprawy stylu. – Nigdy nie mówiliśmy, że jesteśmy kandydatem do mistrzostwa. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w przebudowie, odeszło od nas wielu zawodników i na wszystko potrzebujemy czasu. Przed meczem z Legią mówiłem, że jeżeli uda się wygrać, to jeszcze może się coś wydarzyć, a jeżeli górą będzie warszawska drużyna, to będzie miała otwartą drogę do mistrzostwa. W tej kwestii zdania nie zmieniam – tłumaczył Dariusz Żuraw.

Na samym początku meczu Jakub Kamiński bezsensownie sfaulował w szesnastce Filipa Starzyńskiego i do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnie uderzył myląc Holendra. W 22. minucie Dani Ramirez wspaniale zagrał do Christiana Gytkjaera, a temu nie pozostało nic innego, by podcinką pokonać Dominika Hładuna. Po raz drugi prowadzenie lubinianie objęli trzy minuty później. Alan Czerwiński dośrodkował n głowę Sasy Żiveca, który strzałem głową skierował piłkę do obok słupka. To nie był koniec emocji. W 39. minucie raz jeszcze piłkę z rzutu karnego zdobył Filip Starzyński. Chwilę wcześniej arbiter odgwizdał jedenastkę za rękę Wołodymyra Kostewycza. W 77. minucie swoją pierwszą bramkę w karierze zdobył Jaku Kamiński – uderzył pięknie po długim słupku. Ten gol nieco osłodził gorzkie nastroje gości. “Kolejorz” wrócił z dalekiej podróży po bramce w 88. minucie Daniego Ramireza.