PKO Ekstraklasa: Trafienie Erika Exposito dało zwycięstwo liderowi, Radomiak z porażką po zwolnieniu trenera

RKS Radomiak Radom (Twitter)

Piłkarze Śląska Wrocław odnieśli zwycięstwo na wyjeździe z Radomiakiem Radom (1:0) w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Kluczową bramkę zdobył Erik Exposito, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzleców z 13 trafieniami.

Chwilę przed meczem gruchnęła wiadomość, że Radomiak rozstał się z trenerem Constantinem Galcą. Zatem zespół dziś przejął Maciej Lesisz, który prowadził rezerwy. Ekipą z Radomia lada dzień ma zarządzać Maciej Kędziorek, czyli dotychczasowy asystent Johna van den Broma w Lechu Poznań.

Poprzeczka przed gospodarzami wisiała wysoko, ponieważ liderujący Śląsk chciał odskoczyć od nieporadnie goniących ich rywali. – Nie uważam, że ten mecz jest rewanżem za ostatnie spotkanie z Radomiakiem. To będzie inny mecz. To była inna drużyna, jesteśmy teraz w innym miejscu. Wtedy przegraliśmy. Kolejne okoliczności i to jak komunikowaliśmy z zespołem wyszły na dobre. Najważniejsze jest to, co dzisiaj. Żyję tym, co tu i teraz – podkreślał Jacek Magiera.

W 19. minucie Leandro został powalony w polu karnym przez Petra Pokornego, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Pedro Henrique, którego intencje wyczuł Rafał Leszczyński, ratując tym samym przed utratą bramki. W 55. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez gości, piłkę otrzymał Erik Exposito, który huknął w kierunku bramki i przełamał dzisiejszą niemoc. W 86. minucie bliski wyrównania był Henrique, ale wrocławian uratowała poprzeczka. Śląsk po wygranej w Radomiu wyprzedza drugą Jagiellonię o pięć punktów i w niedzielę, w hicie kolejki podejmie Raków Częstochowa.

27.11.2023, 16. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Braci Czachorów, Widzów: 6 016

Radomiak Radom – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Erik Exposito 55′

Radomiak: Posiadała – Grzesik (Jakubik 82′), Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro (L. Semedo 67′), Donis (E. Semedo 67′), Luizao, Wolski (Okoniewski 90+3′) – Henrique, Rocha (Castaneda 82′)

Śląsk: Leszczyński – Janasik, Petkov, Bejger, Macenko – Pokorny (Paluszek 90+2′) – Samiec-Talar (Szwedzik 83′), Olsen (Rzuchowski 73′), Schwarz, Żukowski – Exposito

Żółte kartki: Leandro – Petkov

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)