Erik Exposito Śląsk Wrocław
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Szymon Czyż uratował remis Górnikowi Zabrze we Wrocławiu, ogromny zawód Śląska

Śląsk Wrocław było bliski kontynuacji wspaniałej serii. W niedzielne popołudnie zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1). Gola na wagę jednego punktu dla gości strzelił Szymon Czyż w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Drużyna z Dolnego Śląska jest na fali, śrubując serię siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. Spoglądają z góry na Legię, Lecha czy też Raków Częstochowa. - Uważam, że łatwo przychodzą nam w życiu takie słowa jak styl, czy brak stylu. Powtarzamy taką narrację, zamiast pochylić się np. nad serią zwycięstw. 14 goli strzelonych, cztery mecze bez straty gola, trzy bramki stracone i to tylko po rzutach karnych. Trudno jest strzelić gola naszej drużynie, również po stałym fragmencie gry, a wiemy, jak wiele drużyn mocno pracuje nad tym elementem, by przynosił efekty w ofensywie - podkreśla Jacek Magiera.

- Nie patrzymy też na to, że Śląsk jest skuteczny, że nie potrzebuje dziesięć sytuacji, by zdobyć bramkę. To są elementy, o których powinniśmy mówić, a nie rzeczach dookoła. Są też indywidualne postępy Exposito, Petkova, Pokornego, Leszczyńskiego i jeszcze wielu zawodników. Uważam, że dobrana taktyka jest adekwatna do możliwości, jakie mamy w zespole i korzystamy z nich maksymalnie - dodaje.

W 23. minucie Matias Nahuel wyszedł oko w oko z Danielem Bielicą, ale górą z pojedynku wyszedł golkiper Górnika, a dobitka Petra Schwarza też została zmarnowana. W 26. minucie Erik Exposito huknął w poprzeczkę i goście znów mieli furę szczęścia. W 33. minucie portugalski goleador przebił się przez kolejnych obrońców i fenomenalnie trafił w okienko. W 52. minucie Bielica kapitalnie zatrzymał Nahuela, który chciał zaskoczyć go z ostrego kąta. Wrocławianie nie dopuszczali dziś gości do głosu, ale rezerwowy Szymon Czyż doprowadził do remisu w ostatnich sekundach spotkania i gospodarze pogrążyli się we frustracji. Piłkarze Jacka Magiery z dorobkiem 23 punktów pozostają liderami, a za dwa tygodnie zagrają u siebie z warszawską Legią. Podopieczni Jana Urbana podejmą zaś Raków Częstochowa.