PKO Ekstraklasa: Strzeleckie show w Warszawie, dublety Mladenovicia i Luquinhasa

Bartosz Kapustka

Legia Warszawa strzeliła aż pięć goli przy Łazienkowskiej. Mistrzowie Polski ograli tym samym płocką Wisłę (5:2) i zostali nowym liderem w PKO Ekstraklasie.

Ponownie między słupkami “Wojskowych” szansę otrzymał Cezary Miszta. Tomas Pekhart znalazł się za to poza kadrą, ponieważ odczuwał skutku, jakiego doznał w meczu z Jagiellonią. W szeregach płocczan zadebiutował 19-letni Kacper Rogoziński, którego sprowadzono w styczniu z trzecioligowego ŁKS-u Łagów. – Z każdym tygodniem, gdy boiska Ekstraklasy będą wyglądały lepiej, również i nam będzie grało się łatwiej. Dzisiaj jest dużo przypadku w grze każdego zespołu, w naszej też. Niekiedy piłka odbija się nie tak jakbyśmy chcieli – stwierdził Czesław Michniewicz.

W 9. minucie debiutujący Rogoziński sfaulował we własnym polu karnym Pawła Wszołka i arbiter nie miał wątpliwości, by podyktować rzut karny. “Jedenastkę” na gola zamienił Filip Mladenović. Do przerwy legioniści strzelili jeszcze dwa gole. Goście nie załamali się i potrafili odpowiedzieć na skuteczność rywali. Tuż przed zmianą stron do siatki bowiem trafili Dusan Lagator oraz Filip Lesniak. W 49. minucie dynamicznie prawą stroną urwał się Bartosz Kapustka i wyłożył futbolówkę do Luquinhasa i podwyższył prowadzenie. Brazylijczyk sam ustalił wynik w 80. minucie, który nie zmarnował znakomitego podania od Kacpra Kostorza.