Karol Linetty z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Karol Linetty / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Karol Linetty nie wystąpił w meczu 23. kolejki Serie A, w którym Torino pokonało na wyjeździe Cagliari 0:1. Istnieje ryzyko, iż Polak jest zakażony koronawirusem.  

Zdaniem dziennikarzy “La Gazzetty dello Sport”, Karol Linetty znalazł się w kadrze Torino na wczorajszy mecz z Cagliari, którego piłkarzem jest inny Polak – Sebastian Walukiewicz. 26-letni pomocnik udał się z resztą drużyny na Sardynię, ale nie znalazł się w kadrze meczowej. Jego wynik testu na koronwirusa był niejednoznaczny, co w konsekwencji uniemożliwiło mu udział w piątkowym meczu, zakończonym zwycięstwem Torino 0:1. Polak musiał wrócić prywatnym samolotem do Turynu, gdzie zostanie poddany kolejnym badaniom.

To nie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w szeregach Torino. W środku tygodnia w klubie ze Stadio Olimpico di Torino odnotowano dwa przypadki zakażenia na Covid-19. Władze Torino nie ujawniły nazwisk zawodników.

Karol Linetty w trwającym sezonie rozegrał 20 meczów w Serie A. Strzelił jednego gola. 30-krotny reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w starciu z Sassuolo (3:3).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *