PKO Ekstraklasa: Status Quo na szczycie tabeli. Rosołek ponownie w roli Jokera

Maciej Rosołek

Maciej Rosołek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa zremisowała z Piastem Gliwice 1:1 w 33. kolejce PKO Ekstraklasy. Bramkę z rzutu karnego zdobył Jorge Felix. Trafieniem odpowiedział Maciej Rosołek.

Wicemistrz kraju przed tym meczem miał jedenaście punktów przewagi nad aktualnym mistrzem. Wiadome było zatem, że potencjalne zwycięstwo stołecznych mocno ich przybliży do tytułu mistrzowskiego. Mogli go sobie zapewnić w razie niedzielnej porażki Lecha Poznań.

Dość długo czekaliśmy na pierwszą składną akcję w tym meczu. Pierwszy kwadrans to walka głównie w środku boiska i spora kopanina. W końcu indywidualnie błysnął Luqinhas. Po rajdzie zszedł do środkowej strefy i przymierzył z około dwudziestu metrów. Pewnie obronił Frantisek Plach. Niedługo później groźnie z dystansu uderzył Mikkel Kirkeskov. Obrońca nieznacznie przestrzelił. Pierwsza połowa nie porywała. Najlepszym dowodem – łącznie pięć strzałów na 45 minut i jeden celny.

Choć ciężko powiedzieć, by poziom spotkania wzrósł w drugiej części gry, to na pewno przyniosła więcej emocji. Rozpoczęło się od głupiej czerwonej kartki Bartosza Rymaniaka. Zawodnika Piasta w ciągu dwóch minut… zaliczył dwa żółte kartoniki. Gdy wydawało się, że Legia ma sytuację pod kontrolą, to głupi faul w polu karnym popełnił Paweł Wszołek. Jedenastkę wykorzystał Jorge Felix.

Stracony gol pobudził legionistów do walki. Odpowiedź przyszła jednak dość późno – w 85. minucie po akcji młodzieżowców. Michał Karbownik znakomicie znalazł Macieja Rosołka technicznym podaniem, a ten strzałem głową pokonał golkipera rywali.

Legia zremisowała i utrzymała się przewaga jedenastu punktów.

27.06.2020, godz. 17:30, 33. kolejka PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa – Piast Gliwice 1:1 (0:0)

85. Rosołek – 59. Félix (kar.)

Legia: Majecki – Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk (62. Cholewiak), Karbownik –Martins (72. Rosołek), Antolić – Wszołek (76. Luis Rocha), Gvilia, Luquinhas – Pekhart

Piast: Plach – Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov – Konczkowski, Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek (56. Tuszyński), Felix

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Żółte kartki: Wszołek, Gvilia, Wieteska – Rymaniak

Czerwona kartka: Rymaniak (Piast 55’)