PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław zatrzymany w Kielcach, długo wiało nudą

Korona Kielce stadion

Suzuki Arena (Stadion Korona Kielce ) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu inauguracyjnym dziesiątą kolejkę PKO Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Śląsk Wrocław (1:0). Trzy punkty gospodarzom zapewnił wprowadzony w drugiej połowie Milan Radin.

– Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki, do tego są w dobrej formie. Mają silne skrzydła, przez co wiemy, że czeka nas tutaj dużo pracy i musimy się na to przygotować. Teraz widać, że coś się pogorszyło w tym zespole, przeciwnicy są mocnej nastawieni na mecze z nimi i może się okazać, że nerwowość, nie będzie dla nich dobrym doradcą – mówił Mirosław Smyła przed meczem. Goście nieco spuścili z tonu remisując cztery spotkania ligowe z rzędu. Na dodatek pożegnali się już z Pucharem Polski ulegając na wyjeździe drugoligowemu Widzewowi Łódź (0:2).

W drugiej minucie Przemysław Płacheta kapitalnie podał do Jakuba Łabojki, lecz ten przegrał sytuację sam na sam z Markiem Koziołem. W 25. minucie po rzucie rożnym do okazji doszedł Adnan Kovacević, ale jego uderzenie głową trafiło do rąk Matusa Putnockiego. Chwilę potem Erik Pacinda otrzymał piłkę od Marcina Cebuli i Matus Putnocky popisał się doskonałą interwencją. Drużyna Vitezslava Laviczki mocno rozczarowała w pierwszej części.

Zbyt wiele się nie działo w drugiej połowie. Goście wciąż nie potrafili znaleźć sposobu, aby zaskoczyć dobrze dysponowaną linię defensywną “złocisto-krwistych”. Śląsk Wrocław starał się przechytrzyć rywali długimi podaniami, jednakże te były szybko zatrzymywane.

W 72. minucie Milan Radin uruchomił na prawym skrzydle Grzegorza Szymusika, który dośrodkował do Ivana Jukicia i umieścił futbolówkę w siatce. Arbiter odgwizdał spalonego, bowiem Michal Papadopulos absorbował uwagę golkipera i analiza na wozie VAR utrzymała na tę decyzję. Cztery minuty później doskonałą szansę na otworzenie wyniku miał Adnan Kovacević, a Erik Exposito wybił piłkę z linii bramkowej. W 79. minucie celny strzał z dystansu oddał rezerwowy Milan Radin i ostatecznie gospodarze dowieźli trzy punkty do ostatniego gwizdka.

W następnej kolejce Śląsk Wrocław podejmie u siebie Jagiellonię Białystok, natomiast zespół prowadzony przez Mirosława Smyłę spotka się na wyjeździe z beniaminkiem ŁKS-em Łódź.