PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław z pierwszą wygraną

Śląsk Wrocław odniósł pierwsze zwycięstwo po restarcie rozgrywek PKO Ekstraklasy. Klub ze stolicy Dolnego Śląska w ligowym meczu 29. kolejki pokonał 2:1 na wyjeździe Wisłę Płock, mimo że do przerwy przegrywał.

Wynik meczu w trzydziestej siódmej minucie otworzył Damian Michalski (czwarty gol w sezonie), który wykorzystał zamieszanie podbramkowe po dośrodkowaniu Dominika Formana z rzutu wolnego. Jednak zanim to nastąpiło, to gości mogli się cieszyć z prowadzenia, ale sytuację sam na sam nie wykorzystał Michał Chrapek. W siedemdziesiątej pierwszej minucie wyrównał Róbert Pich (siódme trafienie w rozgrywkach). Słowak, który na placu gry pojawił się osiem minut wcześniej, uderzył mocno z około piętnastego metra nie do obrony. Rezultat spotkania na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Przemysław Płacheta (czwarta ligowa bramka). W następnej serii spotkań podopieczni Vítězslava Lavički podejmować będą ŁKS, a Nafciarze pojadą do Krakowa na mecz z Cracovią. W tabeli Wojskowi są na trzeciej pozycji, a gracze Radosława Sobolewskiego zajmują dwunaste miejsce.

10 czerwca 2020, godz. 18:00

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Damian Michalski 37′ – Róbert Pich 71′, Przemysław Płacheta 86′

Wisła: Krzysztof Kamiński – Damian Michalski, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Angel García, Torgil Gjertsen (62. Maciej Ambrosiewicz), Damian Rasak, Dominik Furman, Mateusz Szwoch (89. Suad Sahiti), Piotr Tomasik (78. Giorgi Merebaszwili), Cillian Sheridan.

Śląsk: Matúš Putnocký – Lubambo Musonda, Israel Puerto, Márk Tamás, Dino Štiglec, Filip Marković (63. Róbert Pich), Krzysztof Mączyński, Diego Živulić, Michał Chrapek (90. Jakub Łabojko), Przemysław Płacheta, Erik Expósito

Żółte kartki: Israel Puero

sędzia: Tomasz Musiał z Krakowa