PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław ograł Cracovię, dwie czerwone kartki Wojskowych

.W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław pokonał Cracovię (1:0) po golu Matiasa Nahuela.

Wojskowi dotychczas doznali dwóch porażek i zasłużenie patrzą z góry na resztę stawki. Na papierze będą faworytem z Cracovią, która nie wygrała w lidze od ponad miesiąca. – Piłkarze Cracovii grają wysokim pressingiem. Mecze toczą się od jednego pola karnego do drugiego. Będzie dużo biegania, zachowań indywidualnych. Patrzymy na siebie i swoje atuty. Wiadomo, że musimy mocno pracować na korzystny wynik. Gramy na wyjeździe. Stan murawy nie będzie idealny. Dwie drużyny grają na tym obiekcie i to ma duży wpływ. Będzie sporo gry bezpośredniej. Liczymy na twardą walkę i mądrość – spodziewał się Jacek Magiera.

W 15. minucie Matias Leiva zachował spokój w polu karnym gości i wykończył szybki atak Śląska. Gospodarze zaś tworzyli nawet więcej okazji, ale nie potrafili tego udokumentować. W 62. minucie Leiva uderzył Jakuba Jugasa, a arbiter pokazał 26-letniemu pomocnikowi czerwoną kartkę. Wrocławianie kończyli spotkanie w dziewiątkę, ponieważ jeszcze Ehor Matsenko ujrzał dwie żółte kartki. Cracovia nie wykorzystała przewagi i trzy punkty powędrowały do Wrocławia.

10.11.2023, 15. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 6 239

Cracovia – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Matias Nahuel 15′

Cracovia: Madejski – Kakabadze (Bochnak 74′), Hoskonen, Ghita, Skovgaard (Jugas 46′) – Atanasov (Myszor 46′), Oshima, Knap, Rakoczy, Makuch – Kallman (Śmiglewski 70′)

Śląsk: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkov, Matsenko – Pokorny – Samiec-Talar (Szwedzik 76′), Olsen (Paluszek 79′), Schwarz, Nahuel – Exposito

Żółte kartki: Skovgaard, Śmiglewski – Nahuel, Matsenko

Czerwona kartka: Matias Leiva 52′, Matsenko 79′

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)